Większości z nas wizyty w gabinecie stomatologicznym kojarzą się z bólem i dyskomfortem. Miejscowe znieczulenie podawane w zastrzyku nie należy do najprzyjemniejszych, nie mniej jednak w ten sposób można uniknąć bólu podczas borowania. Okazuje się, że specjaliści znaleźli rozwiązanie tego problemu – the Wand to specjalna technologia umożliwiająca całkowicie bezbolesną aplikację znieczulenia.

Czym jest The Wand i jak działa?

Znieczulenie zęba podawane jest za pomocą specjalnego urządzenia The Wand, które składa się z niewielkiego komputera oraz końcówki aplikacyjnej przypominającej wyglądem długopis zakończony igłą. Mikroprocesor umieszczony wewnątrz komputera reguluje tempo podawania środka znieczulającego. Stomatolog włącza komputer i przykłada końcówkę aplikacyjną z igłą do dziąsła pacjenta. Ze względu na to, że końcówka jest otoczona kroplą płynu, dziąsło zostaje znieczulone zanim dojdzie do kontaktu z igłą. Znieczulenie jest podawane pod niskim ciśnieniem, dlatego nie dochodzi do rozpierania tkanek, co ma miejsce w przypadku korzystania z tradycyjnej strzykawki.

Kiedy warto zdecydować się na znieczulenie The Wand?

Znieczulenie The Wand to dobre rozwiązanie w przypadku osób, które mają niski próg bólu oraz boją się leczenia stomatologicznego. Takie znieczulenie warto zastosować w przypadku wykonywania zabiegów naruszających tkankę zęba np. leczenia kanałowego, chirurgicznego, protetycznego, chorób dziąseł, piaskowania, czy uzupełniania ubytków.

The Wand to bezpieczna technika znieczulenia stomatologicznego, dzięki której można uniknąć cierpienia i dyskomfortu związanego z widokiem strzykawki. Nowoczesna metoda podawania znieczulenia jest precyzyjna i co ważniejsze całkowicie bezbolesna, nie powoduje opadania wargi, drętwienia policzków czy języka. Co ciekawe jedna aplikacja pozwala znieczulić kilka zębów. Bez wątpienia jest to świetnie rozwiązanie dla każdego, kto unika wizyt stomatologicznych ze względu na ból, dzięki temu wizyty u dentysty będą bardziej komfortowe, być może w ten sposób uda się przekonać pacjentów do częstszych wizyt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here