Fotel, czy krzesło – co bardziej pasuje do jadalni?

0
1414

Przy aranżacji jadalni częstym dylematem jest wybór odpowiedniego siedziska. Fotel czy krzesło? Na rynku jest wiele rodzajów krzeseł i foteli, które z powodzeniem można dopasować do danego wnętrza, jednak przy wyposażaniu warto przeanalizować wady, zalety i różnice między tymi dwoma meblami.

Odrobina luksusu, czyli fotel w jadalni

Typowe fotele są tapicerowane mają podłokietniki i oparcie, a ich siedzisko znajduje się odrobinę niżej niż w przypadku krzeseł. Z tego względu są one mniej praktyczne w jadalni, gdzie spożywane są posiłki, jest większe ryzyko zabrudzeń tapicerki, a ponadto miękkość siedziska i jego wysokość z reguły nie służą komfortowemu biesiadowaniu. Zastosowanie fotela w jadalni jest uzasadnione wówczas, gdy mamy do dyspozycji znaczną przestrzeń, co sprawi, że meble tego typu nie będą dominowały i przytłaczały wnętrza swoimi gabarytami.

Krzesło jako funkcjonalny, uniwersalny dodatek

Z praktycznego punktu widzenia krzesła świetnie nadają się do domowych aranżacji. Tradycyjne modele nie posiadają podłokietników, przez co nasze wnętrze zyskuje dodatkowe miejsce. Wśród wielu różnych krzeseł dedykowanych do jadalni można wybrać wariant dopasowany do indywidualnych potrzeb i gustu, od surowych skandynawskich po industrialne, retro i klasyczne. Jeśli cenimy porządek i czystość, warto sięgnąć po modele z tworzywa sztucznego, z niebrudzącym się, metalowym stelażem. Doskonale sprawdzają się też krzesła drewniane, tapicerowane ekoskórą lub innymi, łatwymi w utrzymaniu tkaninami. Krzesła wybierane do jadalni mają z reguły wąski rozstaw stelaża, co dodaje uroku niewielkim przestrzeniom.

Nowoczesne wzornictwo coraz częściej zaciera różnice pomiędzy krzesłami i fotelami, ujednolica się nazewnictwo i wygląd, a tradycyjne podziały odchodzą w zapomnienie. Zanim więc zdecydujemy się na wybór określonego modelu, przyjrzyjmy się wielkości naszej jadalni, częstotliwości korzystania z niej i indywidualnych potrzeb wszystkich domowników, by czuli się w niej dobrze i komfortowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here