Karma dla psa

0
879

Kiedy stajesz się właścicielem pupila, jedną z ważniejszych decyzji, które będziesz chciał od razu sprawdzić, jest to, jaką karmę dla psa kupić. Błogosławieństwem i przekleństwem wybierania karmy dla psów jest to, że nie zabraknie Ci możliwości wyboru. Chętnie pomożemy Ci w poruszaniu się po świecie karm dla psów, tak abyś był w pełni przygotowany przed przyniesieniem nowego psa do domu.

Jak zadbać o poprawny rozwój szczeniaka – karma, smakołyki, zabawki

Ciała psów, podobnie jak ludzi, są wyjątkowe. To, co jest najlepsze dla Twojego psa, może być zupełnie inne niż to, co najlepsze dla psa innej osoby. Jak zadbać o poprawny rozwój szczeniaka?

Wybierając karmy i przysmaki dla szczeniąt, zechcesz poznać potrzeby żywieniowe swojego psa i to, jak mogą się one różnić od innych psów. Jeśli masz nowego szczeniaka, potrzebujesz karmy specjalnie opracowanej dla młodych, rosnących szczeniąt. Jeśli masz psa na małym lub dużym końcu spektrum, będzie specjalna formuła bardziej dostosowana do potrzeb Twojego psa.

Aby upewnić się, że kupujesz karmę zawierającą wszystkie witaminy i składniki odżywcze, których potrzebuje Twój pies, poszukaj na etykiecie słów „kompletna i zbilansowana”. Jest to termin używany przez amerykańską agencję żywności FDA do regulowania profili składników odżywczych w karmie dla psów i kotów, ustalonych przez Stowarzyszenie Amerykańskich Urzędników Kontroli Pasz. Możliwość karmienia psa jedną karmą zawierającą wszystkie potrzebne witaminy i składniki odżywcze jest zaletą w porównaniu z karmieniem psa surową dietą, która może wymagać dodatkowych suplementów witaminowych.

Jednym z suplementów, które możesz chcieć uwzględnić w codziennej diecie swojego psa, niezależnie od wybranej karmy, są kwasy tłuszczowe omega-3. Podobnie jak u ludzi, Twój pies potrzebuje równowagi między kwasami omega-3 i omega-6. Brak równowagi wynika z dużej ilości kwasów omega-6, które znajdują się w większości produkowanych karm dla psów. Jeśli karmisz swojego psa komercyjną karmą, powinieneś rozważyć dodanie suplementu omega-3, aby skorygować nierównowagę.

Jak wybrać karmę dla psów?

Trudno jest dokładnie określić, jaka karma jest najlepsza dla Twojego psa ze względu na dużą liczbę dostępnych opcji. Karmy dla psów mogą być przygotowane na trzy etapy życia, etap wzrostu, etap dorosłości i wiek seniora, podczas gdy inne pokarmy będą po prostu przeznaczone dla „wszystkich etapów życia”.

Po wybraniu odpowiedniego etapu życia żywności, której szukasz, najlepszym sposobem na rozpoczęcie wyboru marki jest porównanie etykiet produktów. Podczas czytania etykiety produktu składniki są wymienione w kolejności od największej do najmniejszej ilości. Pamiętaj, że producenci ukrywają ilość niepożądanych składników, wymieniając je osobno i ukrywając, jaki procent żywności stanowią.

Patrząc na etykietę produktu, będziesz chciał zobaczyć różnorodne składniki odżywcze. Karma dla szczeniaka John Dog wyróżnia się wysoką jakością. Psy mogą trawić i uzyskiwać pożywienie z owoców, zbóż i warzyw jak i oczywiście mięsa. Dobra karma dla psów będzie zawierała kombinację tych składników. Składniki, których należy unikać to kukurydza, mąka kukurydziana, soja i pszenica, ponieważ są one trudniejsze do strawienia dla psów.

Surowa dieta dla psów może składać się z podrobów, mięsa z mięśni, całej lub mielonej kości, surowych jaj, owoców i warzyw oraz jogurtu. Ten rodzaj surowej diety może być domowej roboty, podczas gdy innym sposobem karmienia psa surową dietą jest dostępna w handlu karma dla psów, która zawiera surowe składniki.

Zwolennicy surowej diety twierdzą, że jedzenie surowej żywności zapewnia czystsze zęby, lśniącą sierść, zdrowszą skórę, a także wyższy poziom energii. Niektórzy powiedzą, że jedynym powodem, dla którego Twój pies spożywa surową dietę, jest wyeliminowanie składników pokarmów komercyjnych, które powodują alergie. Jeśli wydaje się, że Twój pies ma alergię pokarmową i próbowałeś produktu bez zbóż, ale podrażnienie nie ustąpiło, surowa dieta może być opcją. Jeśli zdecydujesz się spróbować diety surowej, zrób jak najwięcej badań i skonsultuj się ze swoim weterynarzem lub dietetykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here