Na samą myśl o zepsutym smartfonie większość osób odczuwa niepokój. Ciężko się temu dziwić – w końcu w tym poręcznym sprzęcie przechowujemy ogromną ilość danych. Za pomocą telefonu możemy dzisiaj już nie tylko kontaktować się ze światem, ale również wykonać szereg różnych codziennych czynności, zarówno tych bardziej skomplikowanych, jak i mniej. Dzisiaj nawet najważniejsze sprawy załatwiamy przez smartfona. Mimo tego, że uważamy na to urządzenie, to niemalże każdy z nas choć raz borykał się z problemem zepsutego telefonu.

Zepsuty telefon – przyczyny

Jedna z najczęstszych przyczyn uszkodzenia smartfonu jest oczywiście upadek i zalanie. Ile to razu telefon wyślizguje się z dłoni i z trzaskiem ląduje na podłodze? Ogólny pośpiech, szybkie chowanie go do kieszeni, plecaka lub torebki bardzo często kończą się tym, że smartfon leci na ziemię. Trzask rozbijającej się szybki budzi wręcz dreszcze. W głowie od razu pojawia się milion myśli dotyczących naprawy, ale też utraty danych. Warto podkreślić, że upadek telefonu z wysokości niekoniecznie musi się kończyć rozbitym ekranem. Nieraz wydaje się, że urządzeniu nic się nie stało i dopiero po chwili orientujemy się, że jednak coś jest nie tak. W wyniku upadku może się uszkodzić masa podzespołów -począwszy od głośnika i mikrofonu, a skończywszy na pamięci.

Częste awarie smartfonów

Równie popularnym problemem, z którym zwracamy się do punktu napraw, jest zalanie telefonu. Ta sytuacja przytrafiła się chyba każdemu. Wystarczy zaledwie chwila nieuwagi. W sieci możemy znaleźć masę wskazówek dotyczących tego, jak osuszyć zalany telefon. Oczywiście warto je wypróbować natychmiast, kiedy na sprzęt coś się wyleje, niemniej najczęściej i tak kończy się wizytą w serwisie. Co zrobić z zalanym telefonem? – takie pytanie zadaje każda osoba. Najczęściej spotkać możemy poradę, by smartfon osuszyć w misce ryżu. Ryż wchłania wilgoć i teoretycznie powinien pomóc. Na ogół po zalaniu telefon trafia w ręce specjalistów, ale na pierwszy ogień warto wypróbować sposób z ryżem.

Mimo tego, że dzisiejsze telefony wyposażone są w najnowocześniejsze podzespoły, to i tak zdarzają się awarie pamięci wewnętrznej. Nieustannie wieszający się system, brak reakcji i w końcu czarny ekran – to tylko część oznak. Kopiowanie plików w chwili takiej awarii nieraz nie jest po prostu możliwe. Z tego też względu dobrze od razu zwrócić się o pomoc do serwisu telefonów komórkowych. Serwis naprawy telefonów – dzięki temu mamy pewność, że nasz sprzęt trafi w dobre miejsce, a my być może nie utracimy zapisanych na nim informacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here