Kobiety farbujące włosy z pewnością doskonale znają odwieczny problem odrostów. Na szczęście istnieje spray na odrosty – świetny kosmetyk, dzięki któremu można je zamaskować i nieco opóźnić konieczność ich farbowania!

Dlaczego warto postawić na spray na odrosty?

To rewolucyjny kosmetyk, który powstał w odpowiedzi na faktyczne potrzeby kobiet. Zafarbowane włosy wyglądają świetnie, ale do czasu. Każdego dnia włosy minimalnie odrastają, przez co już po 2–3 tygodniach przy nasadzie włosów widać ewidentnie różny, niczym odcięty od linijki kolor. Z biegiem czasu odrost powiększa się i niestety nie wygląda zbyt estetycznie. Spray na odrosty jest sposobem na to, by pomimo braku farbowania odrosty nie były tak bardzo widoczne.

Jak działa spray i w jakich sytuacjach może się przydać?

To farba do włosów w sprayu o nietrwałym charakterze – zmywa się po pierwszym myciu. Tym samym ma działanie bardzo zbliżone do suchego szamponu –pomaga on na jakiś czas odroczyć proces mycia, ale go nie zastępuje. Aby usunąć odrosty, wystarczy spryskać włosy u nasady sprayem koloryzującym. I to wszystko bez żadnego suszenia ani utrwalania! Taki kosmetyk przyda się, gdy szykujemy się na niespodziewaną randkę, odrost nieco straszy, a nie ma czasu, aby porządnie go zafarbować. To również dobry patent dla kobiet na ochronę ich cienkich i delikatnych włosów. Częste farbowanie im nie służy. Dlatego im bardziej odroczy się konieczność farbowania odrostu, tym lepiej dla włosów. Wybierając dobrej jakości spray na odrosty, można skorzystać na jego dużej wydajności. Tym sposobem uda się nawet o kolejny miesiąc lub dwa wydłużyć czas między jednym farbowaniem a drugim i zafarbować odrost, gdy już naprawdę będzie duży i trudny do przeoczenia!

Czy odrostów trzeba się bać?

Trwała koloryzacja niesie za sobą konieczność poprawiania odrostów średnio raz w miesiącu, aby fryzura nie straszyła swoim zaniedbaniem. Trzeba mieć to na uwadze, podejmując się koloryzacji włosów po raz pierwszy. Chcąc tylko przetestować, jak będziemy się czuć w nowym kolorze, lepiej postawić na delikatne kremy koloryzacyjne, które mają trwałość do kilkunastu–kilkudziesięciu myć. Dzięki nim kolor będzie się delikatnie spłukiwał, a odrosty nie będą tak widoczne – w ogóle nie trzeba będzie z nimi walczyć. Można też farbować włosy permanentnie i stosować specjalny spray, gdy tylko odrosty zaczną być widoczne, do czasu aż będzie się miało możliwość i czas na ich pofarbowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here