Kiedy stajemy przed wyborem dziecięcej pościeli okazuje się, że stanowi to nie lada wyzwanie. Pojawiają się pytania jaki powinna mieć rozmiar a także z jakiego materiału powinna być uszyta. Myślimy o wygodzie ale także o bezpieczeństwie naszego malucha.

Pościel dla dzieci

Kiedy chodzi o najmłodszych nigdy nie idziemy na kompromisy dlatego pościel zawsze powinna być bezpieczna dla skóry. Jej skład nie powinien budzić zastrzeżeń dlatego 100% i atestowana bawełna w składzie jest obowiązkową pozycją na metce. To kwestia, z którą nie można dyskutować.

Dobór odpowiedniego wzoru

Dziecięce tkaniny występują w przeróżnych wzorach i kolorach. Są podatne na trendy obowiązujące w modzie, zmieniające się pory roku czy popularne ekranizacje bajkowe. Czym więc się kierować? Odpowiedź jest prosta! Najważniejszy powinien być uśmiech dziecka, które już od najmłodszych lat ma swoje ulubione kolory i wzory. Łóżko to z jednej strony bezpieczna przestrzeń dająca błogi sen a z drugiej plac najlepszych zabaw.

Krok po kroku

W pierwej kolejności wybieramy rozmiar. Najczęściej to dwa standardowe wymiary: 100 cm x 70 cm oraz 120 cm x 150 cm. W dalszej kolejności zajmujemy się kolorystyką. Żywe kolory sprawią, że pościel będzie widocznym i dekoracyjnym elementem pokoju, który przykuwa uwagę.  Pastelowe wzornictwo będzie spokojniejsze i wtopi się w otoczenie. Idealnie wpasuje się do szarych lub bladoróżowych kolorów ścian. Dla niezdecydowanych świetnym rozwiązaniem będzie pościel bawełniana dwustronna. Samemu wybieramy dwa wzory bawełny, z jednej strony wzorzystej i intensywnej a z drugiej strony gładkiej i delikatnej. Czasami możemy skorzystać z gotowych zestawów w wielu wariantach kolorystycznych. Przy wyborze pościeli warto zwrócić uwagę również na detale jak na przykład kryte zameczki. Są wygodne i bezpieczne dla dziecka a to przecież jest najważniejsze.

Pamiętajmy więc, że wybór tekstyliów ma znaczenie. W przytulnej pościeli, która po każdym praniu staje się jeszcze miękciejsza, dziecko będzie spało jak aniołek. Natomiast dobrze dobrane prześcieradło z gumką pokona nawet największego wiercipiętę.

Po inspiracje zapraszamy na https://ewox.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here