Każdy rodzic chce jak najlepiej zadbać o bezpieczeństwo swojego dziecka podczas jazdy samochodem.  Zanim dziecko pojawi się na świecie, na tylnym siedzeniu pojazdu powinien czekać już  na niego fotelik z kategorii 0-13 kg. Zabawa z fotelikiem kończy się w momencie, gdy trzeba zmienić fotelik samochodowy. Wraz z dorastaniem dziecka, rodzice muszą zadbać o coraz więcej spraw. Edukacja, szkoła, zajęcia dodatkowe i przede wszystkim bezpieczeństwo. Jaki system bezpieczeństwa w fotelikach samochodowych jest najlepszy dla starszego dziecka? Co sprawia, że system Kidfix III S cieszy się dużym uznaniem wśród rodziców?

Kiedy jest najlepszy czas, aby zmienić fotelik samochodowy?

Mijają lata, a nasze dziecko rośnie nam jak na szczudłach. Rodzic nawet się nie obejrzy, a jego pociecha już wyrosła z najnowszego fotelika samochodowego. To kiedy  dokonać zmiany produktu jest ważną decyzją, ponieważ fotelik powinien pasować na dziecko w każdym wieku. Jeżeli zastanawiasz się nad zmianą fotelika, sprawdź,  czy dziecko spełnia trzy podstawowe warunki:

  1. Twoje dziecko powinno skończyć co najmniej 4 lata
  2. Twoje dziecko spełnia minimalne wymagania zawarte w przepisach (15 kg norma ECE R44 lub 100 cm norma UN R129)
  3. Twoje dziecko osiągnęło dojrzałość umysłową i siedzi spokojnie w foteliku dla dziecka.

Producent Britax Romer z Niemiec cieszy się dużym uznaniem wśród klientów zmieniających foteliki samochodowe w grupy 15-36 kg. Model Kidfix III S posiada systemy, które mają duży wpływ na spokojną jazdę większego dziecka w foteliku.

Zmiana fotelika samochodowego – na co zwrócić uwagę?

Warto zwrócić uwagę, że zapewnienie bezpieczeństwa w samochodzie nie dotyczy tylko noworodków czy mniejszych dzieci. Starszaki również są narażone na niebezpieczeństwo podczas jazdy na tylnym siedzeniu samochodu. Zmieniając fotelik samochodowy, warto zapoznać się z testami oraz ocenami klientów, a także  dopasować produkt do samochodu. Na rynku producent Britax Romer powstał najnowszy model Kidfix III S, który dzięki swoim systemom zapewnia pełne bezpieczeństwo i komfort dziecka, jak i również rodzica.

Kidfix III S – systemy gwarantujące bezpieczeństwo

Zakładana na górną część pasa samochodowego nakładka XP-Pad to część wyposażenia modelu Kidfix III S. Jej zadaniem jest skrócenie dystansu głowy dziecka podczas zderzenia czołowego. Wówczas w momencie zderzenia lub gwałtownego hamowania, szarpnięcie dla dziecka jest o wiele łagodniejsze. Ochronę dla brzucha malucha stanowi system SecureGuard. Ten dodatkowy  punkt zaczepienia amortyzuje małego użytkownika Kidfix III S podczas wypadku.  Oparcie w kształcie litery V pozwala na wspólnym rośnięciu fotelika z dzieckiem, dzięki dostosowaniu swoich wymiarów w optymalny dla dziecka sposób. To tylko kilka z systemów Kidfix III s, które w połączeniu tworzą model idealnego fotelika samochodowego dla większego malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here