Wybór kołdry nie jest taką prostą sprawą, jak może się wydawać. Trzeba bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników takich jak rozmiar, rodzaj wypełnienia, a także porę roku. Czym się kierować wybierając kołdrę do sypialni?

Rozmiar kołdry ma znaczenie

Wybierając kołdrę, trzeba wziąć pod uwagę rozmiar łóżka, a także swoje indywidualne preferencje. Najbardziej uniwersalne będą kołdry 160×200 cm, chociaż na rynku można znaleźć także mniejsze lub większe modele, nawet takie w rozmiarze 200×200 cm. Ważne jest to, aby wybrana kołdra 160×200 cm pasowała do łóżka i zapewniała nam komfort cieplny nocą. Musimy wziąć pod uwagę zarówno siebie, jak i swoją drugą połówkę, jeżeli dzielimy sypialnię.

Jaki rodzaj wypełnienia?

Jeżeli chodzi o rodzaj wypełnienia kołdry 160×200 cm, to opcji jest naprawdę wiele. Można bowiem zdecydować się na kołdrę z wypełnieniem syntetycznym lub naturalnym w zależności od potrzeb i budżetu. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszą się kołdry z wypełnieniem z pierza lub puchu, takie modele ponownie wróciły do łask. Gdy jesteśmy alergikami, to dobrym wyborem może okazać się także kołdra z wypełnieniem silikonowym, gdyż ma właściwości antystatyczne i hipoalergiczne. Ponieważ takie kołdry są dość chłodne, to przeważnie są polecane na lato i wiosnę.

Na co zwrócić uwagę poszukując idealnej kołdry?

Wybór kołdry nie może być dziełem przypadku, trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, aby móc wybrać taką, która będzie nam odpowiadać pod każdym względem. Warto zwrócić uwagę na przykład na jej poszycie, gdyż od niego w dużej mierze będzie zależeć jej trwałość, a także łatwość do utrzymania w czystości. Tutaj do wyboru mamy poszycia wykonane z bawełny, bawełny z domieszką poliestru, mikrofibry, satyny, teflonu. To ostatnie jest nowoczesne i niezwykle wytrzymałe, polecane alergikom.

Wybierając kołdrę 160×200 cm do swojej sypialni, trzeba mieć na uwadze wiele ważnych rzeczy. Oczywiście nie trzeba ograniczać się wyłącznie do sklepów stacjonarnych, bo duży wybór znajdziemy także w sieci, na przykład w sklepach internetowych lub na aukcjach. Dzięki temu na pewno uda nam się również trochę zaoszczędzić, gdyż ceny w sklepach online są przystępniejsze, nawet jak doliczymy koszty wysyłki.

Kołdry 160×200 znajdziesz w ofercie Vege Home

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here