Implanty zębowe to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu można odzyskać piękny uśmiech, jeżeli z jakichś powodów utraciliśmy własne zęby. Kiedy warto zdecydować się na założenie implantów zębowych i czym tak naprawdę one są?
Implanty zębowe to tytanowe śruby, które zastępują korzeń utraconego zęba. Wykorzystuje się je w przypadku utraty pojedynczych zębów, większych grup zębów, choć mogą stanowić również podstawę do osadzenia protezy. Na implancie zębowym mocowana jest porcelanowa korona będącą uzupełnieniem ubytku. W ten sposób powstaje nowy ząb, który niczym nie różni się od pozostałych. Warto mieć na uwadze to, że implanty zębowe nie są podatne na próchnicę, taki ząb przenosi siłę żucia pokarmów na kość, tak samo jak w przypadku naturalnego uzębienia.
Dla kogo implanty zębowe?
Odbudowa utraconych zębów jest wskazana zawsze, to sposób na to aby uniknąć przechylania się sąsiednich zębów, większego ścierania zębów, a także zaniku kości. Im szybciej zdecydujemy się na taki zabieg, tym lepiej dla naszego zdrowia, ważne są również względy estetyczne – posiadając pełne uzupełnienie z pewnością będziemy czuć się bardziej komfortowo. Na konsultacji lekarz stomatolog wybiera rodzaj implantu, co zależy od stanu jamy ustnej, czasu w jakim straciliśmy ząb oraz liczby utraconych zębów.
Niestety w tym wypadku czas działa na naszą niekorzyść. Im dłużej będziemy zwlekać z założeniem implantu, tym bardziej zanik kości szczęki będzie postępować. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że od rozmiaru i gęstości kości w dużej mierze zależy to, czy uda się odtworzyć zęby. Założenie implantów zębowych nie jest zbyt bolesne, jest to zabieg przeprowadzony sprawę, niestety dość kosztowny.
Warto zdecydować się na implanty zębowe nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych, dzięki temu nasze zęby będą w lepszej kondycji i dłużej nam posłużą. O zęby należy dbać niezależnie od wieku, gdyż jest to nasza wizytówka i od nich zależy to, jak się prezentujemy. Wiele osób posiadając ładniejsze, zdrowsze zęby nabiera większej pewności siebie, co również jest bardzo istotne.