Sokowirówka czy warto kupić?

0
4389

Większość z nas uwielbia soki i inne pyszności sporządzane z warzyw i owoców. Kupujemy soki jednodniowe, w kartonach, ale zdecydowanie lepiej smakuje sok ze świeżych owoców przygotowany w domu. Przede wszystkim chcemy uzyskać zdrowy sok, bez konserwantów. Zastanawiamy się, jaki sprzęt kupić do przygotowywania wyśmienitych soków? Czy warto kupić sokowirówkę? O tym wszystkim piszemy w poniższym artykule. Zachęcamy do lektury!

Działanie sokowirówki   

Praca tego urządzenia polega na rozdrobnieniu owoców i warzyw przez ostrza mające dużą prędkość. Następnie dzięki sile odśrodkowej z tych produktów wyciskany jest sok. Niestety jednak takie działanie sokowirówki powoduje częściowe utlenienie soku, co oznacza utratę części substancji odżywczych.      

Zalety sokowirówki   

Zalety sokowirówki to zarówno krótki czas procesu wyciskania, jak i względnie niska cena zakupu urządzenia. Możemy trafić na naprawdę ciekawe promocje, które pozwolą nam zakupić sprzęt w atrakcyjnej cenie.    

Kolejne plusy tego sprzętu to łatwy montaż i demontaż jego części. Prosta obsługa sprawia, że nie musimy mieć zaawansowanej wiedzy technicznej, żebyśmy mogli przygotować nasz ulubiony sok. Każdy z nas bez problemu poradzi sobie z obsługą tego sprzętu.      

Wady sokowirówki   

Podstawową wadą tego sprzętu jest wspomniane powyżej utlenianie soku. Inny problem to rozwarstwianie się soku, co odpowiada za szybką utratę jego świeżości. Ponadto sokowirówkę charakteryzuje głośna praca oraz trudności w czyszczeniu. Na niektórych urządzeniach mogą powstawać nieestetyczne przebarwienia. Jednak zależne to jest od jakości plastiku, z którego wykonany jest produkt.       

Używając sokowirówki, możemy mieć trudności z wyciśnięciem soku z ziół i warzyw liściowych, takich jak: szpinak, kapusta, mlecz, pokrzywa, natka pietruszki. Powinniśmy wziąć to pod uwagę, jeżeli lubimy sporządzać soki z wymienionych powyżej składników.  

Zakup sokowirówki   

Zdecydowaliśmy się na zakup sokowirówki, ale niestety nie mamy wystarczających środków finansowych na ten cel? Czy musimy zrezygnować z zakupu tego sprzętu? Czy istnieje jakieś inne wyjście? Otóż pomocne mogą okazać się pożyczki pozabankowe. Ich główne zalety to szybka dostępność i możliwość spłaty w niewielkich ratach. Pamiętajmy jednak, że pożyczki pozabankowe wymagają spłaty w przyszłości. Z tego względu upewnijmy się, czy pożyczki pozabankowe nie będą stanowiły zbyt dużego obciążenia dla posiadanego budżetu domowego. Każde zobowiązanie zaciągajmy z głową!    

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here