Co to jest liposukcja?

0
1236

Obecne kanony urody promują idealną, szczupłą sylwetkę, trudną do osiągnięcia przez wiele kobiet. Może to prowadzić do silnych kompleksów i problemów z akceptacją własnego wyglądu. Dobra wiadomość jest taka, że współczesna medyna estetyczna posiada narzędzia, dzięki którym kształtowanie sylwetki jest możliwe. Należy do nich liposukcja laserowa.

Co to jest liposukcja?

Liposukcja, zwana także odsysaniem tłuszczu, jest zabiegiem polegającym na usunięciu tkanki tłuszczowej z wybranych partii ciała. Nie powinno się jej jednak traktować jak zabiegu odchudzającego i nie poleca się osobom otyłym.

Na czym polega liposukcja laserowa?

Najczęściej wykorzystywanym przez nas zabiegiem jest liposukcja laserowa brzucha, zwana także lipolizą laserową. Polega ona na podgrzewaniu tkanki tłuszczowej energią lasera 1470 nm, co prowadzi do delikatnej emulgacji tłuszczu. Dzięki temu może on zostać usunięty bez uszkadzania naczyń krwionośnych.

Zabieg liposukcji laserowej brzucha wykonywany w klinice medycyny estetycznej trwa maksymalnie 90 minut. Rozpoczyna się wykonaniem niewielkiego nacięcia na skórze, w które wprowadzany jest światłowód, wykorzystywany później do rozbijania komórek tłuszczowych.

Dlaczego warto wybrać liposukcję laserową?

W porównaniu z tradycyjną, chirurgiczną liposukcji, zabieg wykonywany laserowo jest o wiele mniej inwazyjny. Może być wykonany w znieczuleniu miejscowym, krwawienie w jego trakcie jest stosunkowo niewielkie, a rekonwalescencja – krótsza. Dzięki omijaniu naczyń krwionośnych zmniejsza się także ryzyko wystąpienia zatoru tłuszczowego.

Tym sposobem osiąga się także znacznie lepsze efekty estetyczne i łatwiejsze obkurczanie się skóry. Z tego powodu często poddają się jej osoby po zabiegu tradycyjnej liposukcji, borykające się z problemem obwisłej skóry. Dzieje się to z powodu ciepła wydzielanego przez laser podczas zabiegu. Skóra jest podgrzewana od wewnątrz, co stymuluje ją do produkcji kolagenu i skutkuje poprawą jej napięcia (procesem retrakcji).

Zabieg liposukcji laserowej pozwala na usunięcie jednorazowo do 1,5 litra tkanki tłuszczowej. Warto wiedzieć, że w miejscu, z którego tłuszcz został odessany, nie tworzą się nowe komórki tłuszczowe. Dlatego zabieg ten jest skuteczną formą modelowania figury, trwale poprawiając wygląd pacjenta.

Więcej szczegółów dotyczących zabiegu, przygotowania oraz wskazań znajdują się na: wrosinski.pl

Przeciwwskazania do liposukcji

Wbrew pozorom, liposukcji nie można traktować jak zabiegu odchudzającego.

Pacjenci, którzy mu się poddają, powinni cieszyć się dobrym zdrowiem i ogólną kondycją. Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

– otyłość,
– padaczka,
– zaburzenia krzepnięcia krwi,
– stwardnienie rozsiane,
– choroby tarczycy,
– schorzenia nerek i wątroby,
– ciąża,
– przebyte niedawno zabiegi chirurgiczne.

Warto zwrócić uwagę, że laserowa liposukcja jest metodą, która pozwala na pozyskanie całych, nieuszkodzonych komórek tłuszczowych. Dzięki temu jest możliwe ich późniejsze wykorzystanie, na przykład w zabiegach modelowania pośladków czy piersi za pomocą własnej tkanki tłuszczowej pacjenta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here