Niebieskim kolorem oczu, może się pochwalić zaledwie kilka procent populacji na całym świecie. Ich pigment jest na tyle wyrazisty, że nie potrzebują one za dużo makijażu. Istnieją jednak takie sytuacje, kiedy warto podkreślić je intensywnym makijażem. Jaki typ makijażu będzie więc pasował do niebieskich oczu?

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/cienie-do-niebieskich-oczu/

Pomysły na makijaż dla blondynek

Osobami, które najczęściej posiadają niebieskie oczy są blondynki. Z tego powodu, odpowiednim makijażem pasującym do ich urody, będzie utrzymany w odcieniach pastelowych i rozświetlających. Jeżeli chodzi o makijaż dla blondynek, to większość z nich musi się niestety zmagać z widocznymi zaczerwienieniami. Z tego powodu, blondynki powinny pamiętać o kosmetykach kryjących, takich jak podkład i korektor. W przypadku cieni do oczu, to z niebieskimi oczami dobrze się będą komponować róże, beże, szarości i brązy. Zdecydowanie należy unikać kosmetyków, które przytłoczą spojrzenie.

Inspiracje dla brunetek

Jeżeli chodzi o makijaż dla brunetek posiadających błękitne oczy, to warto postawić na nieco mocniejsze akcenty. Przykładowo, czarna kreska na powiece lub smokey eye będą wyglądać naprawdę zmysłowo. Warto pamiętać, że niebieskie oczy i ciemne włosy, są idealnym połączeniem dla brązów.

Rude włosy, a niebieskie oczy

Co więcej, niebieskie oczy często posiadają także właścicielki rudych włosów. Czy można te dwa pigmenty ze sobą racjonalnie połączyć? Otóż okazuje się, że tak. Jeżeli chce się stworzyć delikatny makijaż u kobiet o ognistym kolorze włosów, to warto zastosować produkty o ciepłej, rozświetlające barwie. Zaleca się, aby rude kobiety jak najmniej eksperymentowały z różnorodnymi makijażami. Najlepiej, jeżeli postawią na lekki, delikatny makijaż, który nie zasłoni ich największych atutów.

Warto jednak pamiętać, że nieważne jest to jaki makijaż dla niebieskich oczu się wybierze. Najważniejsze jest to, aby czuć się dobrze we własnej skórze.

Przeczytaj też: https://www.majesso.pl/fryzura-dla-mezczyzn-jaka-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here