Karboksyterapia to zabieg polegający na wstrzyknięciu pod skórę medycznego dwutlenku węgla. Medyczne zastosowanie tego gazu znane jest już od dekad, jednak dopiero niedawno odkryto również jego kosmetyczne skutki. Zabieg karboksyterapii pomaga na wiele problemów skórnych, w tym w pozbyciu się niezwykle uciążliwych rozstępów czy cellulitu. To także doskonały sposób na usunięcie cieni pod oczami. Jeśli chcesz poprawić swój wygląd, zabieg ten z pewnością Cię zainteresuje. A przy okazji możesz także sprawdzić, jak podkreślić oko przedłużając rzęsy dowolną metodą, dzięki czemu odzyskasz głębię spojrzenia i piękny wygląd!

Na czym polega karboksyterapia i jak wygląda zabieg?

Jak wspomnieliśmy na początku artykułu, zabieg ten polega na wstrzyknięciu pod skórę medycznego dwutlenku węgla. W trakcie iniekcji w precyzyjnym miejscu gaz rozchodzi się równomiernie po tkankach, co sprawia, że naczynka się rozszerzają. W efekcie dochodzi do poprawy odżywienia oraz dotlenienia komórek oraz stymulacji regeneracji tkanek. Karboksyterapia poprawia także mikrokrążenie, tworząc nowe naczynka włosowate, co jest doskonałym remedium na cienie pod oczami.

Ponieważ iniekcja dwutlenku węgla pod skórę powoduje lekki stan zapalny, zostaje uruchomiony naturalny proces produkcji elastyny i kolagenu. Daje to więc efekt wygładzenia skóry oraz dodania jej sprężystości. Przez to doskonale sprawdza się w usuwaniu zwiotczałej skóry po porodzie.

Kolejnym ważnym elementem jest także wrażliwość komórek tłuszczowych na zabieg karboksyterapii. W momencie wprowadzenia gazu do tkanki tłuszczowej dochodzi do przekształcenia się dwutlenku węgla w kwas węglowy. Ten zaś uszkadza błony komórkowe i dochodzi do procesu lipolizy. W efekcie tkanka tłuszczowa się rozpada i zostaje naturalnie wydalona z organizmu. To zaś uruchamia kolejny proces, ponieważ przyspiesza lepsze ukrwienie tkanek.

Karboksyterapia – szybka broń do walki z rozstępami!

Zabieg karboksyterapii można wykonać w różnym miejscu. Wstrzykując gaz w okolice oczu, możemy w kilka minut wygładzić zmarszczki. Jeśli zaś chodzi o spłycenie rozstępów, to tutaj potrzeba około kilkunastu minut na wykonanie zabiegu. Z cellulitem zależnie od stadium, w pół godziny jest po problemie. Jednak aby efekty były lepsze, niezbędne są powtórki zabiegów. Dopiero wykonanie serii zabiegów daje spektakularne efekty!

Wiele problemów skórnych można usunąć już po pierwszym zabiegu. Dlatego też umawiając się na wizytę, warto zapytać specjalisty, ile zabiegów będzie wymagał Twój problem. Wszystko bowiem jest kwestią indywidualną. Zabiegi wykonuje się w seriach cotygodniowych, przy rozstępach czy wiotkości skóry zwykle zaleca się około 8 do 10 zabiegów. Pamiętaj jednak, by postawić na sprawdzony salon. Dzięki serwisowi https://www.moment.pl/inne/medycyna-estetyczna/karboksyterapia/warszawa/mokotow możesz znaleźć najlepsze salony w stolicy oferujące tego typu zabiegi. Warto skorzystać z darmowej konsultacji w celu upewnienia się, czy zabieg będzie dla Ciebie odpowiedni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here