Urządzanie nowego domu czy mieszkania jest nie lada wyzwaniem. To bardzo skomplikowana operacja, w trakcie której należy pamiętać o wszystkich detalach: armaturze, tekstyliach, oświetleniu. Często konieczne staje się zaangażowanie projektanta wnętrz, który nie tylko właściwie dobierze dodatki, ale zadba też o to, aby wnętrze nie straciło smaku, elegancji oraz uroku.
Jak dobrać oświetlenie?
Oświetlenie pokojowe musi spełniać swoją nadrzędną funkcję: musi dawać optymalną ilość światła dla konkretnego pomieszczenia. Inną lampę czy żarówkę wybierzemy więc do garażu czy garderoby, a inne Lampy pokojowe zamontujemy w sypialni czy salonie. Nie każde pomieszczenie wymaga jednakowej ilości światła. Oświetlenie pokojowe musi również współgrać z całym charakterem naszego wnętrza. Jeśli mieszkanie urządzone jest w stylu nowoczesnym to bez wątpienia nie będzie tam pasował klasyczny żyrandol. I odwrotnie: jeśli urządziliśmy wnętrze w stylu retro to żaden nowoczesny kinkiet czy designerska stojąca lampa nie będzie dobrym rozwiązaniem.
Gdzie najlepiej kupić lampy pokojowe?
Lampy pokojowe warto zobaczyć, dotknąć i przetestować. Dlatego warto w tym celu odwiedzić sklep z lampami. Stacjonarna wizyta pozwala również dobrać odpowiednią moc żarówki i ocenić czy barwa światła jest dla nas odpowiednia czy należy ją zmienić. Obecnie króluje światło zimne, które z kolei nie będzie pasować do każdego wnętrza. Sklep z lampami daje możliwość przyjrzenia się, która barwa będzie najbardziej odpowiednia.Często z uwagi na brak czasu wybieramy zakupy w sklepie internetowym. Jest to obarczone nieco większym ryzykiem trafienia na przysłowiowy bubel, ale zaoszczędza mnóstwo czasu. Obecnie istnieje kilkanaście dużych sklepów z oświetleniem pokojowym, które prowadzą wyłącznie sprzedaż internetową, a ich wyniki i notowania rosną z roku na rok. Świadczy to o rosnącym zaufaniu konsumentów do sprzedaży lamp pokojowych w kanale e-commerce.
Czego unikać kupując lampy?
Kupując kinkiet, lampę sufitową czy nawet oświetlenie punktowe warto zwrócić uwagę na jakość wykonania poszczególnych elementów: szkła, stali, plastiku. Nie powinny one nosić żadnych śladów użytkowania ani mieć rys czy pęknięć. Warto również unikać tanich podróbek i zaufać producentom, którzy są na rynku od co najmniej kilku lat.