Coraz częściej właściciele lokali gastronomicznych rezygnują z podawania klientom kawy i herbaty na wynos w plastikowych kubkach. Plastikowe kubki powoli zostają wypierane przez kubki papierowe ze względu na to, iż te są o wiele bardziej ekologiczne. To rozwiązanie niestety nie podoba się wszystkim. Dlaczego? Jakie są plusy i minusy korzystania z papierowych kubków do kawy? Na te oraz na wiele innych pytań odpowiedzi znajdują się poniżej.

Kubki papierowe – plusy

Kubek jednorazowy do kawy jest lekki, pojemny i wygodny. Osoby, które chcą żyć ekologicznie, zdecydowanie cenią miejsca, w których serwuje się napoje w takich papierowych naczyniach. Kubek do kawy na wynos rozkłada się raptem trzy miesiące, natomiast kubki plastikowe potrzebują do tego kilku lat. Już ta informacja powinna sprawić, iż wielu właścicieli lokali gastronomicznych zacznie wydawać napoje na wynos właśnie w prostych, jednobarwnych kubkach papierowych. Najlepszy kubek do kawy na wynos to ten wykonany z szarego papieru bez jakichkolwiek dodatków. Wiele firm produkujących tego typu opakowania, bez problemu stworzy kubki papierowe w każdym rozmiarze, dzięki czemu kawiarnie nie będą musiały rezygnować z podawania swoich kaw klientom na wynos.

Kubek jednorazowy do kawy – minusy

Niestety nie wszyscy są chętni do korzystania z takich kubków. Wiele osób twierdzi, iż kawa z kubka papierowego nie smakuje zbyt dobrze, gdyż wyczuwa się smak papieru. Ponadto, gorącego napoju podanego w kubku papierowym nie można od razu chwycić, gdyż opakowanie także jest ciepłe. Tym samym wielu klientów musi czekać, by napój ostygł. Kolejny zarzut dotyczy tego, iż kubki papierowe są mało eleganckie i od razu traci się apetyt, gdy ulubiony napój podany jest w takiej formie.

Trzeba jednak przyznać, iż plusów jest zdecydowanie więcej, niż minusów, dlatego jeśli w ten sposób można ocalić środowisko i powtórnie wykorzystać papier, warto jak najszybciej wprowadzić takie rozwiązania do swoich kawiarni, restauracji i pubów. Nie brakuje sklepów internetowych, jak i stacjonarnych, które mają w ofercie naprawdę świetne jakościowo i wytrzymałe naczynia papierowe, które idealnie sprawdzają się, gdy klienci chcą wziąć coś na wynos. Kubek do kawy na wynos z takiego sklepu może być naprawdę efektowny i mocny, więc nie trzeba się martwić, iż klient poparzy się gorącym napojem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here