Wyposażenie łóżka jest ważne, niezależnie czy mowa o sypialni rodziców, czy ich dzieci. W obu przypadkach warto dokładnie przyjrzeć się kupowanym produktom oraz przeanalizować ich najważniejsze właściwości. Ważny jest między innymi rozmiar, materiał, z którego pościel została wykonana, a także inne cechy konstrukcyjne i praktyczne. Poniżej udzielamy porad dedykowanych dla osób pragnących kupić pościel dla swoich córek. Dowiesz się jak spełnić oczekiwania swojej młodej damy, która z pewnością marzy o sypialni prawdziwej księżniczki. 

Pościel ładna i ładniejsza – którą wybrać?  

Wybierając pościel dla dziewczynki, warto od razu podkreślić, że może być to nieco trudniejsze zadanie niż w przypadku zakupu pościeli chłopięcej. Wynika to oczywiście z faktu, że chłopcy są skłonni akceptować większą gamę barw i deseni, podczas gdy dziewczęta od małego zainteresowane są przede wszystkim typowo dziewczęcymi motywami. Dlatego warto skoncentrować się na tych odcieniach kolorystycznych, które będą pasować do gustu Twojej pociechy. 

Najchętniej pod tym względem kupowane są pościele w odcieniach różu. Z ich rozbudowaną ofertą zapoznasz się pod linkiem: https://nyks.pl/posciel/kolory/rozowa. Popularne są także intensywne odcienie kolorystyczne: czerwień, pomarańcz oraz niektóre z kolorów pastelowych. Barwy takie pasują dobrze do sypialni i pomieszczeń dziennych, rozświetlają dane pomieszczenia, dodają mu energii i uroku. Świetnie też pasują do większości aranżacji w pokojach dziecięcych. 

Polecamy zwrócić uwagę zwłaszcza na pościel pokrytą intensywnymi wzorami graficznymi, układającymi się w powtarzalny deseń. Wiele z oferowanych w tym stylu pościeli prezentuje motywy zwierzęce, kwiatowe, bajkowe lub animowane. Wykonane są z dobrze dobranych odcieni, które podkreślają typowo dziewczęcy nastrój sypialni. 

Rozmiary i sprawy praktyczne podczas wyboru pościeli 

Wybór rozmiaru jest dość problematyczny w przypadku każdego dziecka. Jak dobrze wiadomo – ich organizmy wciąż rosną, niekiedy w dość szybkim tempie. Wynika z tego prosta zależność – pościel, której dzieci używają obecnie, może być za rok lub dwa za mała. Dlatego od razu pragniemy doradzić – kupując pościel, warto sięgać po rozmiary odpowiednio większe, zamiast mniejszych. 

W przypadku dziecka w wieku kilku lat dobrym wyborem będzie zestaw pościeli o rozmiarze 100 x 140 cm lub nawet większy. Dla nastoletniej córki warto wybrać pościel długą na 180-200 cm oraz szeroką na 90-120 cm. Oczywiście, docelowy rozmiar zależy także od rozmiaru samego łóżka oraz jego materaca. 

Jaki materiał pościeli wybrać dla córki? 

By mieć pewność, że sen Twojej córki przebiega komfortowo i bezpiecznie, warto wybrać pościel wykonaną z naturalnych materiałów oraz z wypełnieniem dopasowanym do pory roku. Polecamy zwłaszcza poszwy bawełniane oraz lniane, wysoce odporne na wielokrotne intensywne mycie, rozciąganie oraz uszkodzenia mechaniczne. 

Są to także materiały niewywołujące alergii oraz przeciwdziałające przegrzaniu organizmu w trakcie snu. Sprawnie odprowadzają powietrze i wilgoć, co pomaga zachować optymalne warunki snu. Ponadto, pościele bawełniane i lniane są dostępne w rozmaitych wersjach kolorystycznych, wśród których zarówno Ty, jak i Twoja córka znajdziecie produkt pasujący do Waszego gustu i oczekiwań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here