Probiotyki to preparaty, które oferują szeroki zakres korzyści zdrowotnych. Suplementy i żywność bogata w mikroorganizmy stały się popularnymi metodami leczenia wielu schorzeń, w tym problemów trawiennych. Wśród nich największym powodzeniem cieszą się probiotyki na biegunkę.

Jak działa probiotyk na biegunkę?

Oprócz tego, że znajdują się w suplementach i niektórych pokarmach, probiotyki naturalnie znajdują się w jelitach. Tam odgrywają kilka ważnych ról, takich jak utrzymanie zdrowia immunologicznego i ochrona organizmu przed infekcją i chorobami. Na bakterie w jelitach zwane mikroflorą jelitową mogą wpływać różne czynniki, w tym: dieta, stres czy stosowanie leków.

Niezrównoważona kompozycja bakterii jelitowych może prowadzić do wielu schorzeń i dolegliwości. Warto wtedy zastosować odpowiedni probiotyk. Probiotyk na biegunkę działa przez ponowne wypełnienie jelit korzystnymi bakteriami, dzięki czemu nierównowaga zostaje skorygowana. Dodatkowo zwalcza chorobotwórcze drobnoustroje, wzmacnia układ odpornościowy i zmienia środowisko jelit, aby mniej sprzyjały aktywności patogennej.

Biegunka w ciąży – czy probiotyk zawsze się sprawdzi?                     

Biegunka ma wiele różnych przyczyn, takich jak infekcje bakteryjne lub wirusowe, przyjmowanie niektórych leków czy ekspozycja na różne mikroorganizmy podczas podróży. Badania wykazały, że probiotyk na biegunkę jest w stanie wspierać leczenie przy większości z tych sytuacji.

Zarówno biegunka w ciąży, jak i ta spowodowana infekcją wynika ze zmian we florze bakteryjnej. Aby powrócić do normalnego stanu, konieczne jest dostarczenie organizmowi odpowiednich bakterii, o których wiadomo, że mają działanie korzystne dla zdrowia. Warto również pamiętać o tym, że po każdej terapii antybiotykowej sięgnięcie po właściwy probiotyk jest podstawą do tego, by nie uszkodzić delikatnego środowiska jelit.

Biegunka w ciąży może być stresującym przeżyciem, dlatego warto postawić na sprawdzony preparat, aby zaoszczędzić sobie nerwów. Trzeba jednak zwracać uwagę na to, by takie suplementy były bezpieczne do stosowania dla kobiet w ciąży – tak jak np. Active Flora baby.

Najlepszy rodzaj probiotyków do leczenia biegunki

Istnieją setki rodzajów probiotyków. Jak się w tym nie pogubić i wybrać ten właściwy? Wiele osób uważa, że suplementacja kilkoma produktami jest najkorzystniejsza w walce z problemami trawiennym, gdyż każdy z nich zawiera inne składniki, których działanie wzajemnie się uzupełnia.

Niezależnie od tego, czy dokucza nam biegunka w ciąży, czy też taka spowodowana podróżami, najbardziej polecanym szczepem probiotycznym jest Lactobacillus rhamnosus GG. To właśnie ten szczep występuje w Active Flora baby i wspomaga leczenie biegunki zarówno u dorosłych, jak i u dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here