Coraz więcej ludzi popada w alkoholizm i nie ma w tym nic dziwnego. W naszej kulturze odmówienie spożywania alkoholu jest czymś dziwnym i raczej rzadko spotykanym. Bardzo rzadko odmawiając możemy spotkać się z zrozumieniem, często z tego powodu możemy być wręcz piętnowani i pomimo naszej jasnej odmowy cały czas namawiani. W dużej mierze jest to wina naszej kultury, która przeciwnie do, na przykład, kultury muzułmańskiej popiera picie, podczas gdy ta druga krzywo na nie patrzy. Nikogo zatem nie powinno dziwić, że w tak wyglądającej sytuacji coraz trudniej odróżnić alkoholizm jako chorobę od zwykłego wychylenia paru kieliszków dla towarzystwa.

Jednak i na to jest rozwiązanie. W internecie można znaleźć naprawdę spore ilości stron oferujących testy dla alkoholików. Wystarczy wejść w jedną z pierwszych stron, które wyskoczą i szczerze odpowiedzieć na parę pytań. Najkrótszy test składa się zaledwie z trzech prostych pytań. Te dłuższe sięgają nawet dwudziestu-pięciu. Problem polega na tym, że mało kiedy okazują się skutecznym sposobem na wykrycie choroby. Udzielenie odpowiedzi na kilka pytań online, nawet jeśli było szczere to wynik takiego testu jeszcze nie jest profesjonalną diagnozą specjalisty.

W takim razie, skoro nie daje to rzetelnych wiadomości czy jesteśmy uzależnieni, to dlaczego warto robić testy na alkoholizm? Ponieważ nawet jeśli nie da nam to jasnej odpowiedzi na pytanie czy powinniśmy zacząć terapię, to może chociaż popchnie nas do wybrania się na wizytę do terapeuty, którego test na alkoholizm jest o wiele bardziej wiarygodny, a wynik nie pozostawi żadnych wątpliwości. Dzięki takiemu rozwiązaniu w razie konieczności będziemy mogli od razu zapisać się na terapię i uniknąć potencjalnych przykrych konsekwencji, gdybyśmy tego nie zrobili szybciej.
Podsumowując ten niezwykle złożony i rozbudowany temat, który został tutaj przedstawiony w ogromnym skrócie.

Alkoholizm w współczesnym społeczeństwie

Nie należy lekceważyć żadnych, ale to żadnych objawów świadczących o uzależnieniu, ale również należy nie przesadzać w drugą stronę i nie wolno absolutnie wszystkiego podpinać do choroby. Wszystko jest dla ludzi, ale stosowane z głową oraz odpowiednim umiarem. Warto się bardzo poważnie zastanowić czy nie mamy nawet drobnych podstaw do popadnięcia w alkoholizm i czy nie przydałoby się coś z tym zrobić, żeby je wyeliminować. Dobrym pomysłem będzie zaczęcie od testu, a dopiero późniejsze skierowanie się do terapeuty, ale oczywiście wizyta u specjalisty już na samym początku również nie jest złym pomysłem.

Źródło: https://uzaleznienia-terapia.pl/test-na-alkoholizm/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here