Opadająca powieka jest problem nie tylko natury estetycznej, ale wiele osób może nie wiedzieć że jest to czynnik mogące wpływać negatywnie na komfort widzenia. Powieka zaczyna opadać zazwyczaj wraz z wiekiem, zastanowi  wyraz starzenia się skóry oraz osłabienia jej struktury. Niektórzy po prostu mają taki rodzaj urody i powieka naturalnie opada nieco niżej. Bywa tak, że opadająca powieka wpływa negatywnie na proces widzenia, ponieważ zmniejsza pole widzenia. Jakie są przyczyny opadającej powieki? Czy istnieją domowe sposoby na opadającą powiekę? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/opadajaca-powieka-problem-estetyczny-i-okulistyczny/ 

Opadająca powieka – jakie są jej przyczyny? 

Jedna z bardziej istotnych przyczyn opadania powieki jest genetyka. Sporo osób boryka się z wrodzonym problemem opadających powiek, a problem ten może dotyczyć jednej lub dwóch powiek. Bardzo częstą przyczyną opadającej powieki jest też proces starzenia się skóry i tkanki podskórnej. Wraz z upływem czasu zaobserwować można też spadek syntezę włókien kolagenowych, odpowiadających za utrzymywanie jędrnej i mocnej struktury skóry. 

Jakie są domowe sposoby na opadającą powiekę? 

Kiedy problem z opadaniem powieki nie jest bardzo nasilony, można spróbować ćwiczyć wzmocnienie tej okolicy oczu. Przykładem tego są ćwiczenia na szerokie otwieranie oczu, nie marszcząc jednocześnie czoła. Innymi czynnikami są naciskanie przez 5 sekund punktu zlokalizowanego na skroni, tuż przed zewnętrznym kącikiem oka. 

Pielęgnacja opadającej powieki powinna skupiać się na kremach ujędrniających, które powinny być stosowane codziennie. Należy mieć jednak świadomość, że takie domowe sposoby pielęgnacji okolic oczu mają umiarkowane znaczenie, a niekiedy mogą spowolnić dalsze opadanie powieki, jednak trudno będzie w ten sposób skorygować wcześniej powstałe zmiany. Bardziej skuteczne są zabiegi medycyny estetycznej. 

Korygowanie opadającej powieki – zabiegi medycyny estetycznej 

Wskazaniem do wykonania zabiegu korekta opadającej powieki najczęściej okazują się być względy estetyczne. Oko wygląda na młodsza i bardziej wypoczęty. Zabieg może mieć też wymiar praktyczny, jeżeli powieka opada poniżej linii źrenicy, a tym samym może uniemożliwiać widzenie. Wówczas zabieg korekty opadających powiek pozwala odzyskać komfort prawidłowego widzenia. 

Zobacz też: https://www.majesso.pl/esperal-czym-jest-i-kto-moze-z-niego-skorzystac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here