Problemy ze wzwodem to problem, który dotyka wielu mężczyzn bez względu na wiek. Niewłaściwy tryb życia, nadużywanie alkoholu i papierosów, zła dieta i wiele innych czynników sprawiają, że przypadłość ta zatacza coraz szersze kręgi i nie jest, jak dawniej, domeną mężczyzn w bardziej zaawansowanym wieku. Obecnie szacuje się, że tego typu problemy może mieć nawet 1,5 miliona mężczyzn z czego leczenie podejmuje zaledwie około 15%.

Skąd się biorą problemy z erekcją u mężczyzn?

Problemy ze wzwodem mają różnorodne podłoże. Są to wspomniane wcześniej używki, w tym alkohol i papierosy, a także zła dieta. Poza tym do przyczyn należy dodać naturalne starzenie się organizmu, przyczyny psychogenne jak np. stres, depresja, kompleksy czy niska samoocena, a także przebyte zabiegi jak i choroby, a w tym cukrzyca, nadciśnienie czy miażdżyca. Nie bez znaczenia jest też brak ruchu.

Czy to wstydliwy problem?

Przyczyn, dla których tak niewielu mężczyzn decyduje się na udanie się ze swoją przypadłością do lekarza, specjaliści upatrują we wstydzie. Brak erekcji i niemożność osiągnięcia pełnego wzwodu jest powodem wstydu, frustracji, załamania oraz niechęci do podejmowania zbliżeń seksualnych z partnerką. W skrócie – mężczyźni nie czują się w pełni wartościowi, gdy nie mogą dać z siebie wszystkiego w łóżku. Wielu mężczyzn nie rozmawia na ten temat ze swoimi partnerkami, o lekarzach nie myśląc w ogóle.

Częstym wybiegiem mężczyzn mających problem z erekcją jest ucieczka w pracę, alkohol, a także izolacja. Takie działanie nie pomagają, a wręcz szkodzą. Problem zostaje ten sam lub się pogłębia. Dodatkowo powstają problemy w relacji w związku, które mogą doprowadzić nawet do jego rozpadu.

Do kogo się udać przy problemach z erekcją

Istnieje niewielka świadomość, że z tym problemem można sobie jakoś radzić. Stąd niskie statystyki mężczyzn, którzy podejmują leczenie problemów z erekcją. Odpowiedź na to pytanie nie jest tak prosta, gdyż to u kogo powinna zostać umówiona wizyta zależne jest od podłoża problemu. Gdy podłoże ma charakter psychologiczny, najlepszym wyborem będzie seksuolog. W innym wypadku dobrym wyborem może okazać się urolog, który skieruje na specjalistyczne badania i na podstawie ich wyników ustali rzeczywiste podłoże problemów z erekcją – więcej informacji znajdziesz na: https://maxonforte.pl/problemy-ze-wzwodem-czekac-reagowac/

Zapobieganie

Leczenie zwykle wchodzi w grę, gdy problemy się już zaczną. Wówczas trzeba podjąć terapię psychologiczną u seksuologa, farmakologiczną lub poddać się zabiegowi. Istnieją jednak pewne drogi, dzięki którym można nie dopuścić lub załagodzić skutki problemów ze wzwodem. Przede wszystkim warto przyjrzeć się swojemu stylowi życia, zmienić dietę oraz ograniczyć to, co nam szkodzi. Pozbycie się nadmiaru alkoholu i papierosów może tylko pomóc. Wprowadzenie aktywności fizycznej będzie miało wpływ nie tylko na kondycję seksualną, ale również na ogólną sprawność fizyczną. Ćwiczenia ruchowe uwalniają endorfiny (hormon szczęścia) oraz podwyższają samoocenę poprawiając przy tym ogólny wygląd i sylwetkę.

Można też stosować suplementy diety, wśród których jednym z najpopularniejszych jest Maxon Forte stworzony właśnie z myślą o mężczyznach mających kłopot z uzyskaniem pełnego wzwodu. Lek Maxon Forte zawiera w sobie dawkę 50 mg syldenafilu i działa dość szybko dając sprawność seksualną nawet do kilku godzin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here