Ustroń to miasto znane przynajmniej ze słyszenia wielu osobom. Nie każdy jednak wie, że jest to świetne miejsce na udany wypoczynek, zarówno zimowy jak i letni. Warto też wspomnieć, że Ustroń atrakcje turystyczne to szeroki temat. Jest ich tam niemało.

Ustroń atrakcje dla narciarzy

W okolicach miasta jest wiele wyciągów narciarskich, a także tras zjazdowych. Każdy fan narciarstwa znajdzie tam trasy dla siebie, bez względu na to, czy jest doświadczonym narciarzem czy tez dopiero zaczyna swoją przygodę z nartami. Ustroń atrakcje turystyczne to jednak nie tylko wyciągi narciarskie i trasy zjazdowe.

Atrakcje ustroń dla fanów aktywnego wypoczynku

W okolicach Ustronia jest wiele tras spacerowych i rowerowych, pozwalających nacieszyć się pięknymi, górskimi widokami. Każdy, kto lubi spędzać aktywnie wolny czas, w Ustroniu i okolicach ma taką możliwość. Atrakcje Ustroń to oczywiście nie tylko takie miejsca. Aktywność fizyczną można połączyć ze zwiedzaniem zabytków. Ich również w Ustroniu i okolicach nie brakuje. Na uwagę zasługują między innymi stare budowle sakralne, zabytkowe drewniane domy czy tez zabudowania dawnych hut. Te przemysłowe miejsca sprzed lat i obecne zachwycają.

Park z pijalnią wód

Ustroń to cenione uzdrowisko z pijalnią wód, o dużych właściwościach zdrowotnych. Oczywiście będąc w Ustroniu, tego miejsca nie można pominąć. Pijalnia wód położona jest w pięknym parku. Jest to oczywiście pijalnia darmowa. Obok budynku znajduje się fontanna, z której wypływa woda solankowa. Dłuższy pobyt w tym miejscu jest więc szansa na darmową i bardzo zdrową inhalację, poprawiającą stan dróg oddechowych. Oprócz pijalni wód, warto też odwiedzić regionalne muzeum „Stara Zagroda” zlokalizowane w kilku zabytkowych budynkach

Baza wypadkowa

Ustroń położony jest niedaleko granicy z Czechami, może więc stanowić doskonałą bazę wypadkową do tego kraju. Ale i w Polsce, w okolicach Ustronia, jest wiele miejsc, które warto zobaczyć. Planując pobyt w Ustroniu, warto brać to pod uwagę i – na przykład – przy złej pogodzie, uniemożliwiającej górskie spacery czy korzystanie z nart, zaplanować sobie wycieczkę do Czech lub do innych miejscowości w okolicach Ustronia. Taka wycieczka bez wątpienia będzie bardzo udana.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here