Czas, aby plastik zniknął z naszej planety. Potrzebne są konkretne kroki, które podejmować będzie każdy człowiek. Zmiany muszą nadejść, aby chronić ziemię przed jej dalszym zaśmiecaniem. Konsumpcjonizm niestety spowodował, że w zatrważającym tempie rośnie ilość plastiku w oceanach, rzekach czy lasach. Lokale gastronomiczne powoli zdają sobie z tego sprawę. Jeszcze do niedawna mogliśmy być świadkami, jak wiele z nich opiera swoje dostawy na plastikowych wyrobach. Były to reklamówki plastikowe, sztućce i opakowania na wynos. Każde z nich to plastik. Powoli się to zmienia, jednak nadal potrzebne są radykalne zmiany. Możesz ich dokonać razem ze Slowpack.

Ekologiczne słomki i biodegradowalne do napojów – alternatywa dla plastikowych wyrobów

Słomki ekologiczne są przyjazne naturze. Na szczęście coraz więcej restauracji, food trucków czy lokali gastronomicznych się o tym przekonuje. Oferują im słomki m.in. z papieru. Niegdyś plastikowych słomek było wiele. Lądowały one nie tylko na wysypiskach śmieci, ale również na chodniku, plażach, rzekach czy jeziorach. Zanieczyszczając w ten sposób środowisko ranimy zwierzęta się tam znajdujące, dla których plastik jest bardzo szkodliwy. Oferta sklepu Slowpack została przygotowana na bazie naturalnych produktów. Znajdziesz tutaj słomki ekologiczne z certyfikowanego papieru, makaronu, bambusa, słomy oraz trzciny. Świetnie sprawdzają się przy zimnych, jak i ciepłych napojach. W ten sposób picie napojów jest prostsze i zgodnie z naturą.

Opakowania ekologiczne na wynos – zapomnij o plastikowych reklamówkach

Oczywiście, reklamówki przy opakowaniach na wynos występują nadal. Jednak widać w branży gastronomicznej, że zmienia się to na lepsze. Opakowania na wynos w sklepie Slowpack zostały zaprojektowane z myślą o naturze. To w pełni naturalne pojemniki na żywność, m.in. z trzciny cukrowej, papieru, mączki kukurydzianej. Surowce te są w pełni biodegradowalne nawet w przydomowym kompostowniku. To produkty bezpieczne dla środowiska i zdrowia człowieka. Na stronie Slowpack dostępne są opakowania do żywności w postaci torebek papierowych, kubków na zupę, tacek na pizzę, pudełek na frytki czy kartonów transportowych. Zapewniają one odporność na niskie i wysokie temperatury, dzięki czemu z powodzeniem mogą być używane do transportu żywności. Sprawdź pełną ofertę sklepu Slowpack dla opakowań gastronomicznych na wynos.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here