Pierwsza Komunia Święto to jedno z bardziej podniosłych wydarzeń. Nasza pociecha prezentuje się w garniturze lub w śnieżnobiałej sukience i zmierza na swoje pierwsze, bliskie spotkanie ze wspólnotą Kościoła Katolickiego. Oczywiście rodzice na każdym kroku starają się sprawić, by podczas obchodów uroczystości komunijnych ich dziecko, mogło prezentować się i czuć wyjątkowo. Na barkach rodziców spoczywa oczywiście odpowiedzialność za zorganizowanie uroczystego, komunijnego obiadu. Na komunijnym stole z pewnością nie może zabraknąć świecznika. Jednak jak dobrać świecznik na stół komunijny?

Jaki rozmiar świecznika na stół komunijny będzie odpowiedni?

Aby dobrać świeczniki na stół komunijny należy zacząć przede wszystkim od jego rozmiaru. To z kolei uzależnione jest od tego, jak wielki jest stół oraz w jaki sposób będzie on zastawiony. Warto pamiętać, że świecznik na stole komunijnym ma być jedynie dekoracją, a nie ozdoba, która całkowicie go przytłoczy. Wobec tego, jeśli stół jest pokaźnych rozmiarów, warto dobrać świecznik na minimum cztery świece, gdyż zbyt mały świecznik po prostu zniknie pomiędzy całą zastawą. W przypadku niewielkich stołów, warto postawić na pojedynczy świecznik, który jednocześnie będzie wysoki. Wyznaczy on centralny punkt stołu, a także będzie nietuzinkową ozdobą.

Jaki kolor świecznika na stół komunijny?

Kolorów świeczników na stoły komunijne oczywiście jest wiele. Niemniej jednak decydując się na konkretny model, warto przede wszystkim zastanowić się, w jakiej stylistyce utrzymana jest zastawa stołowa. O ile będzie to możliwe, warto dobrać świecznik na stół komunijny w możliwie jak najbardziej zbliżonym odcieniu. Wówczas będzie można stworzyć niezwykle estetyczną kompozycję. Niemniej jednak, jeśli dysponujemy białą zastawą, można do niej dobrać świecznik w kolorze postarzanego fabrycznie złota, będzie on stanowił świetny kontrast, a także zadba o przytulną atmosferę przy komunijnym stole.

Czy świecznik komunijny powinien mieć prostą formę?

Świeczniki na komunijny stół, które utrzymane są w minimalistycznej i niezobowiązującej formie bez wątpienia są najbardziej popularne. Niemniej jednak, jeśli chcemy, można skusić się także na świecznik na komunijny stół z dodatkowymi ozdobami. Obecnie na rynku istnieje niezwykle szeroki asortyment tego typu produktów, więc z całą pewnością będzie można wybrać taki, który idealnie wpasuje się w tematykę i stylistykę, która będzie panować na komunijnym stole. W ten sposób, stworzymy prawdziwie wyjątkową kompozycję oraz atmosferę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here