Coraz chętniej sięgamy po książki w wersji elektronicznej. Korzystanie z czytników e-booków jest nie tylko wygodne, ale również ekologiczne. Są jednak osoby, prawdziwe mole książkowe, które nie wyobrażają sobie czytania książek bez czucia papieru pod palcami i zapachu kartek. Jeśli zaliczamy się do tego drugiego grona osób, a nasze książki walają się po kątach, warto zorganizować w swoim domu przestrzeń, która pomieści nasze książkowe zdobycze i stanie się ozdobą pokoju. 

Przeczytaj też: http://niepolka.pl/domowa-biblioteczka-jak-urzadzic-ja-w-mieszkaniu/

Miejsca na domową biblioteczkę

Nawet w niewielkim pokoju uda nam się zorganizować przestrzeń na nasze książki. Wszystko jest kwestią proporcji i właściwego rozplanowania miejsca na książkowe publikacje. W dużym domu najłatwiej będzie nam wydzielić odpowiednią strefę na domową biblioteczkę. Niekiedy można na ten cel przeznaczyć cały pokój! Jeśli mieszkamy w mieszkaniu, z pewnością znajdziemy miejsce na regał w salonie lub pod schodami jeśli posiadamy dwupiętrowy lokal mieszkalny, lub antresolę. Osoby zamieszkujące kawalerkę również znajdą sposób na domową biblioteczkę – wystarczy, że zamontują na ścianach półki tuż nad meblami takimi jak kanapa, stół czy komoda.

W jakim pokoju najlepiej się będzie prezentować nasz domowy zbiór książek? Większość osób poleciłaby salon. I słusznie. Jest to miejsce, w którym spędzamy najwięcej czasu – relaksujemy się i zapraszamy gości. Biblioteczka będzie dobrze wyglądać również w sypialni. Jest to przestrzeń, która nas wycisza i to tutaj zazwyczaj czytamy przed snem ulubioną książkę. 

Biblioteczka to coś więcej, niż książki

Domowa biblioteczka może być miejscem, w którym nie tylko znajdują się książki. Jeśli mamy do dyspozycji odpowiednią przestrzeń, warto postawić tutaj fotel z podnóżkiem, w którym wygodnie będziemy mogli się rozsiąść podczas czytania książki oraz stolik kawowy, na którym postawimy kubek gorącej kawy lub herbaty. Dobrze by było, gdybyśmy obok ustawili także kosz z kocem, po który będziemy mogli szybko sięgnąć, gdy zrobi się nam zimno podczas wciągającej lektury.

Zobacz także: https://www.majesso.pl/rosol-niezawodny-przy-przeziebieniu/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here