Obrączki to nie tylko biżuteryjna ozdoba. To symbol wzajemnej miłości, trwałości związku i wierności. To wyjątkowy element, który będzie przypominał małżonkom o słowach wypowiedzianych na ślubnym kobiercu. Jak wybrać idealne obrączki ślubne? 

Złoto czy inny kruszec?

Pierwszą ważną kwestią przy wyborze obrączek ślubnych jest kruszec. Niekwestionowanym liderem wśród ślubnej biżuterii są modele ze złota. Złoto to trwały kruszec wyróżniający się efektownym, wyjątkowo pięknym wyglądem. Złote obrączki dostępne są w różnych próbach. Najpowszechniejsze są modele 585, jednak na rynku znajdziemy również wersje 333, 375, a nawet 750. Im wyższa próba, tym lepsza jakość kruszcu. Narzeczeni do wyboru mają obrączki ze złota żółtego, białego, a nawet różowego.

Dużą popularnością cieszą się również obrączki srebrne. Srebrna biżuteria ślubna prezentuje się równie pięknie co biżuteria złota. Jej minusem jest jednak gorsza trwałość. Najlepszym wyborem są obrączki o próbie 925, wzmocnione zabiegiem rodowania. 

Alternatywą dla złotych i srebrnych obrączek jest biżuteria platynowa. Platyna to cenny, bardzo trwały materiał, który wyglądem przypomina srebro. Na rynku znajdziemy platynowe obrączki o próbach 600 i 950. 

Subtelne czy ozdobne?

Dzisiejszy rynek jubilerski oferuje nam niezwykłą różnorodność wzorów i form obrączek ślubnych. Miłośnikom prostoty i funkcjonalności bez wątpienia do gustu przypadną minimalistyczne modele bez żadnych dodatkowych zdobień. Ponadczasowy, uniwersalny charakter takich obrączek sprawia, że idealnie komponują się z każdą stylizacją i raczej nieprędko wyjdą z mody. 

Narzeczeni poszukujący nietypowej biżuterii ślubnej mogą postawić na modele zdobione kamieniami szlachetnymi. Największym zainteresowaniem wśród zakochanych cieszą się obrączki wysadzane niewielkimi brylantami. Taka biżuteria prezentuje się bardzo efektownie. W salonach jubilerskich znajdziemy również obrączki o oryginalnych formach, ozdobione subtelnymi wcięciami i inne. 

Profile obrączek

Obrączka powinna być perfekcyjnie dopasowana do palca właściciela. Duże znaczenie w tej kwestii ma wewnętrzne profilowanie biżuterii. Odpowiednio wyprofilowana krawędź sprawi, że obrączka idealnie zgra się z palcem, a dzięki temu będzie wygodniejsza w noszeniu.

Nie bez znaczenia jest również zewnętrzny profil obrączek, który odpowiada za ostateczny wygląd biżuterii. W salonach jubilerskich znajdziemy modele o profilach płaskich, półokrągłych i wklęsłych. 

Jubiler Ciesielscy oferuje piękne, starannie wykonane obrączki ślubne wykonane z trwałego, wysokogatunkowego złota. Na stronie allezloto.pl dostępna jest biżuteria o różnych formach, wzorach i odcieniach. Narzeczeni mogą wybrać dowolne profilowanie obrączek, wzbogacić je o delikatne kamienie szlachetne lub wyjątkowy grawer o głębokim znaczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here