Jak dobrać kolor rajstop do koloru sukienki?

0
804

Dobrze dobrane rajstopy są jak biżuteria. Tak, można je traktować jako stylistyczny dodatek do stroju, gdyż stanowią one uzupełnienie dla sukienki, tworząc z nią jednolitą całość. Aby tak się stało, rajstopy i sukienka muszą być do siebie dobrane pod kątem kolorystycznym.

Kolorystyczna jedność

Pierwszą i najważniejszą zasadą doboru rajstop do koloru sukienki jest utrzymanie ich w podobnej tonacji. Jasne barwy rajstop doskonale będą się łączyć z sukienkami o jasnych barwach. Uwaga – ta zasada dotyczy również butów. W przeciwnym razie nie uda się optycznie wydłużyć nóg. Ba, uzyskany efekt będzie wręcz odwrotny do zamierzonego. Kobiety stawiające na cielistą barwę rajstop powinny wybrać model jak najbardziej zbliżony do koloru skóry. Dzięki temu prezentują się one naturalnie i seksownie. Mało tego – można postawić na rozwiązanie z dodatkowym wzorem (np. motyla), który będzie wyglądał jak tatuaż.

Wieczorowe sukienki a kolor rajstop

Klasyczne, wieczorowe sukienki muszą być połączone z ciemnymi rajstopami. To zasada stara jak świat! Ciemne, choć transparentne rajstopy to idealne tło dla wytwornych sukienek na randkę. Opcjonalnie można też nieco zaszaleć i wybrać model z delikatnie zarysowanymi kompozycjami geometrycznymi, cekinami lub… oryginalnym, błyszczącym wzorem plastra. Ciekawym pomysłem jest też wybór rajstop w oryginalnych kolorach. Koronkowa (i niewinna) biel, czerń, a także odcienie brązu, to idealne propozycje dla bardziej odważnych pań.

Kolorowa sukienka, czyli zabawa kolorami

Niektóre kobiety lubią bawić się stylistycznymi kompozycjami. Formą takiej „zabawy” jest połączenie kolorowych sukienek z określonymi typami rajstop. Oczywiście w tej wariacji można postawić na klasyczne, cieliste modele, ale można też pójść o krok dalej i połączyć np. czerwoną sukienkę z czarnymi lub brązowymi rajstopami. Można też postawić na zdobienia i wybrać model z charakterystycznym, przyciągającym wzrok lampasem. Opcjonalnie można też postawić na imitacje! Sklep Conteshop.pl wypuścił jakiś czas temu ciekawą linię rajstop, które doskonale imitują ażurowe pończochy. A jeśli już ktoś faktycznie chce wprowadzić do stylizacji standardowe, cieliste modele, to powinny być one jak najbardziej zbliżone do karnacji widocznych części ciała. Dzięki temu prezentują się one niczym druga skóra.

Podsumowując, dobór odpowiednich rajstop do codziennej stylizacji nie jest łatwy, ale to właśnie w ten sposób można optycznie wyszczuplić sylwetkę. W przeciwnym razie, uzyskany efekt będzie odwrotny do zamierzonego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here