Kolorowe bandamki jako element codziennego ubioru

0
1280

Wiosną zrzucamy szaliki i czapki, jednak pomimo pięknego słońca wiatr potrafi być bardzo zimny. Nie chcemy wracać do szalików, wyciągamy z szuflad apaszki i chusty, by w jakiś sposób ochronić szyję przed chłodem. O ile na szyi zawiążemy apaszkę z każdej tkaniny, to na włosach jedynie dobrze będzie się trzymać i nie zsuwać chusta z bawełny. Nasze prababcie miały duże chusty w kolorowe kwiaty, zawiązywane z przodu pod brodą, lub z tyłu głowy. Natomiast nasze mamy zadowalały się małymi trójkątnymi apaszkami, które rolowały i tworzyły sobie w ten sposób opaski ujarzmiające włosy.

Jaką chustę zakładamy dzisiaj?

Chusta, która obecnie króluje wśród młodych ludzi, jest tak uniwersalna, że może ją nosić także dziecko oraz dorośli. Młodzież wykreowała bandamkę i przywróciła jej lata świetności. Nosi się ją na przeróżne sposoby. Wiąże pod szyją luźno lub ściśle, przewiązuje czoło albo tworzy z niej opaskę na włosy lub przegub ręki.

Dzieciom wiążemy bandamkę pod szyją z trójkąta, robiąc supełek na karku. W czasie sporego wiatru albo słońca można z powodzeniem zawiązać taką chustę dziecku na główce, zakrywając przy tym czoło i uszy. Bawełna, z której zrobiona jest bandamka, dobrze trzyma się włosów i nie luzują węzełki. Do twarzy w takiej chustce będzie zarówno chłopcu, jak i dziewczynce.

Kolorowa mała chustka, która podbiła wszystkim serca, doskonale sprawdza się także na głowie babci, jak i dziadka. Przewiewna i jednocześnie ciepła skutecznie zakryje głowę przed silnym słońcem. Głowa nie poci się, gdyż bandama nie ma w swym składzie żadnych sztucznych tekstyliów.

Czy tacie i synowi do twarzy w chuście?

Bandamka to rewelacyjna uniwersalność. Bardzo młodzieńczo wygląda na szyi lub czole u chłopaka oraz rewelacyjnie będzie wyglądać w niej dojrzały mężczyzna. Czy ma on włosy, czy nie, w obydwu wariantach będzie to rodzaj klasycznej mody, ściągniętej prosto z estrady koncertu bluesowego. Gdy będzie w niej za gorąco, można ją przewiązać na przegubie ręki. Posłuży wówczas jako ozdoba oraz ręczniczek do wytarcia spoconego czoła.

Inspiracje z wykorzystaniem bandamek znajdziesz na https://www.sklep.kochamczapki.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here