Na co dzień często nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak ważny jest dla nas narząd wzroku. Wykonujemy wiele czynności przed ekranem telefonu czy komputera. Kiedy jednak nasze oczy zaczynają szczypać i swędzieć, pojawia się poczucie piasku pod powiekami oraz zaczerwienienie gałki ocznej to uświadamiamy sobie, jak bardzo ich potrzebujemy. Suche i zmęczone oczy warto wesprzeć poprzez stosowanie specjalnego preparatu – kropli do oczu.

Po jakie krople do oczu sięgnąć?

Na zmęczone i suche oczy najlepiej sprawdzą się krople do oczu, które mają działanie nawilżające. Na rynku znajduje się wiele tego typu preparatów. Wśród nich warto zwrócić uwagę na krople blink marki Acuvue. I to nie tylko dlatego, że wyróżniają się one skutecznością. Można je także dostosować do swoich potrzeb, ponieważ są one dostępne w czterech wersjach. Zespół suchego oka ma różną intensywność, dlatego preparat warto dobrać pod kątem intensywności objawów. Nie bez znaczenia jest także to, czy nosimy soczewki kontaktowe, gdyż nie każde klople można stosować jednocześnie z soczewkami. Wszystkie krople blink zawierają w składzie hialuronian sodu, czyli substancję, która występuje naturalnie w oczach i ma właściwości łagodzące.

Które krople do oczu blink wybrać?

Osoby korzystające z soczewek kontaktowych, a jednocześnie zmagające się z uczuciem suchości i zmęczeniem oczu, mogą sięgnąć po krople blink contacts. Są one odpowiednie dla każdego typu soczewek, których nie trzeba nawet zdejmować, aby zaaplikować preparat do oczu. Kolejna propozycja to blink intensive. Krople dedykowane są osobom, które marzą o długotrwałej uldze , gdyż utrzymują odpowiednie nawilżenie oka aż do 60 minut! Produkt blink intensive – minimsy dostępny jest w specjalnych mniejszych fiolkach, dzięki czemu łatwo korzystać z nich w podróży. Przyniosą one ulgę w przypadku podrażnień oczu spowodowanych przez czynniki atmosferyczne jak nadmierna ekspozycja na słońce czy wiatr. Jest jeszcze blink® intensive PLUS, które mają żelową konsystencję, dzięki czemu dłużej utrzymują się na oku. Można je stosować zarówno w dzień, jak i na noc. Są one polecane osobom z uporczywymi objawami zespołu suchego oka. Więcej szczegółów na temat kropel można znaleźć na stronie producenta https://www.acuvue.pl/krople-do-oczu-blink.

Praca przy komputerze, przyjmowanie niektórych leków, wiek, a nawet klimatyzacja – te wszystkie czynniki mogą prowadzić do pogorszenia się pracy filmu łzowego. W efekcie oczy są podrażnione i zaczerwienione, a także swędzą i pieką. Ulgę w takich przypadkach przynoszą krople do oczu. Z pewnością nie zawiodą preparaty blink, które dopasować można do stopnia nasilenia swoich objawów oraz indywidualnych potrzeb.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here