Modne i wygodne wózki gondole gwarantem spokojnych i relaksujących spacerów dla rodziców i ich pociech

0
1253

Ciąża to zawsze wyjątkowy okres w życiu kobiety, bo jak żaden inny wiąże się z oczekiwaniem na narodziny maleńkiego człowieka. Niemal każda przyszła mama rozkoszuje się chwilami ciąży, z utęsknieniem, chociaż i ogromnym lękiem i obawą oczekując terminu porodu. Podczas ciąży przyszli rodzice, a w szczególności kobiety z niecierpliwością wyczekują odpowiedniego momentu dotyczącego zakupu wyprawki niemowlęcej, wśród której wybór wózka dla maluszka odgrywa kluczową rolę.

Wygodny pierwszy pojazd maleńkiego człowieka

Każdy, kto musi dokonać trudnej sztuki zakupu wózka dziecięcego, dla nowonarodzonej pociechy wie, jak trudne i stresujące jest to zadanie. Wybór wózków dziecięcych jest ogromny i zdecydowanie się na jeden konkretny model może przyprawić rodziców o istny zawrót głowy. Producenci oferują wiele różnorodnych, atrakcyjnych i coraz bardziej wymyślnych wózków dziecięcych, które przyciągają uwagę i wzrok modnym designem i interesującym wzornictwem.

Większość młodych rodziców, a zwłaszcza tych, którzy oczekują narodzin pierwszej pociechy, kupując wózek dla maluszka, sugerują się jedynie jego atrakcyjnym wyglądem, nie bacząc w ogóle na funkcjonalność i wygodę tego pojazdu dla dziecka. Tymczasem wózki gondole powinny służyć maluszkowi i to jego dobro jest najważniejsze. Warto więc kierować się tą najważniejszą zasadą szukając odpowiedniego pojazdu dziecięcego dla dziecka od urodzenia do ukończenia 6,7 miesiąca życia, kiedy to zazwyczaj wyrasta już z gondoli i „przesiada” się na wersję spacerową.

Wózki gondole to pierwsze i najważniejsze pojazdy dziecięce, dlatego warto im poświęcić nieco więcej uwagi i troski, by ten zakup okazał się satysfakcjonujący zarówno dla dziecka, jak i rodziców. Idealne dla dziecka wózki gondole to pojazdy duże, wygodne, umożliwiające maleństwu swobodne poruszanie się i przebywanie w nich. Zbyt małe i wąskie gondole na pewno nie zajmą wiele miejsca w domu czy samochodzie, ale podczas spacerów nie dadzą maluszkowi należytego komfortu i poczucia swobody. Dlatego wielkość gondoli jest priorytetem, jakim powinni kierować się rodzice szukający doskonałego pojazdu dla swoich pociech.

Wózki gondole służą maluchom od pierwszych dni życia do ukończenia 6, 7 miesiąca życia, więc dobrze, gdyby spełniały swoją rolę służąc doskonale zarówno noworodkom, jak i dzieciom, które podejmują już próbę pierwszego samodzielnego siadania. Wózki gondole z regulowanym, podnoszonym materacykiem świetnie sprawdzają się u kilkumiesięcznych maluchów, umożliwiając im obserwowanie otaczającej rzeczywistości z pozycji półsiedzącej. Równie ważną kwestią, jak wygoda i swoboda gondoli jest duża, obszerna budka, skutecznie chroniąca malca przed wiatrem, deszczem, słońcem i wszelkimi niedogodnościami pogody.

Producenci oferują wiele ciekawych wózków, których budki są niezwykle głębokie i  komfortowe, chroniąc maluszka i zapewniając mu spokojny spacer i wypoczynek w takim pojeździe. Na deszczowe, pochmurne dni, wózki gondole powinny posiadać folie przeciwdeszczowe, dzięki którym zarówno dziecko, jak i wózek unikną przemoczenia. W takim wózku nawet najbardziej deszczowe dni nie staną się przeszkodą w spacerowaniu i dostarczaniu pociechom niezbędnego odpoczynku na świeżym powietrzu.

Modny design wózka dziecięcego

Atrakcyjne i zgodne z aktualnym trendy modowym wózki gondole znacznie częściej przyciągają uwagę, aniżeli te niewyróżniające się ciekawym wzornictwem i gustownymi zestawieniami kolorystycznymi. Ci, którzy powitają na świecie maleństwo w porze letniej, mogą pozwolić sobie na szalenie atrakcyjne wózki gondole w jasnych delikatnych odcieniach szarości, beżu czy kremu. Letnie miesiące są zazwyczaj słoneczne i suche, dlatego takie wózki na pewno przez dłuższy okres będą cieszyły oko nienagannym wyglądem. Jednak maluszki urodzone w miesiącach jesiennozimowych znacznie praktyczniej będzie przewozić w wózeczkach ciemniejszych i bardziej praktycznych, bowiem deszcze i śniegi mogą niekorzystnie wpłynąć na kolor i wygląd wózka, zmieniając go w znacznie mniej atrakcyjny, przybrudzony i daleki od tego pożądanego.

Wózki gondole dla chłopców i dziewczynek mogą przybierać zupełnie inną postać, bowiem mamy maleńkich księżniczek często wybierają wózki w jaśniejszych kolorach, jak subtelne szarości, pudrowe róże czy modne fiolety. Dominującym kolorem wózków chłopięcych jest najczęściej czerń, granat i beż. Niezależnie od płci maluszka, wózek gondola musi cechować nie tylko modny design, ale przede wszystkim wygoda i funkcjonalność, bo tylko wtedy stanie się on ulubionym pojazdem dla mamy i jej pociechy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here