Obóz survivalowy nazywany też często szkołą przetrwania to wyjazd podczas którego uczestnicy dowiadują się jak przetrwać w trudnych warunkach takich jak zagubienie się w lesie. Teoretyczne i praktyczne zajęcia z tej dziedziny prowadzone są przez wykwalifikowanych i doświadczonych survivalowców pełnych pasji.

Dla kogo obóz survivalowy?

Obóz survivalowy będzie odpowiedni dla wszystkich poszukiwaczy przygód. Nadaje się on zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Wystarczy zainteresowanie daną tematyką, wówczas obóz survivalowy będzie fantastyczną zabawą.

Obóz survivalowy dla dzieci jest dedykowanym Smykom w wieku 8-12 lat. Obóz survivalowy dla młodzieży będzie odpowiedni dla uczestników powyżej 12 roku życia.

Obóz survivalowy, a idealna lokalizacja

Obozy survivalowe organizowane są nad morzem, nad jeziorami oraz w górach. Jednak to obóz survivalowy nad jeziorem jest najchętniej wybierany. Tereny nad jeziorami stwarzają idealne warunki do survivalu. Lasy, mokradła, polany, zagajniki, rzeczki – czy można sobie wyobrazić lepszą scenerię? Kogis Portal Turystyki Dziecięcej zaprasza na obóz survivalowy w Czaplinku nad jeziorem Drawsko (Pojezierze Drawskie) oraz na obóz survivalowy nad jeziorem Hartowieckim (Warmia i Mazury). Na tych obozach nie ma mowy o nudzie.

Obóz survivalowy, a program

Program obozu survivalowego jest bardzo bogaty i różnorodny. Zajęcia prowadzone są w terenie, tak aby każdy uczestnik mógł w praktyce nauczyć się podstaw survivalu. Obóz survivalowy to nauka rozpalania ognia, budowy schronienia, rozpoznawania pogody, korzystania z map i kompasów, kamuflażu, pracy grupowej i wiele więcej. Są to naprawdę interesujące zajęcia. Grupy są niewielkie, jest to zwykle około 10 osób.

Po zajęciach związanych ze sztuką przetrwania przychodzi czas na zabawę. Obóz survivalowy to także rozgrywki sportowe, ogniska, dyskoteki, kąpiele, plażowanie, konkursy, zabawy integracyjne, wycieczki, wędrówki i wiele więcej. Cały dzień obozu survivalowego jest wypełniony mnóstwem atrakcji.

Co zabrać na obóz survivalowy?

Obóz survivalowy to przede wszystkim zajęcia w terenie. Odpowiedni ubiór to podstawa komfortowego funkcjonowania. Oto lista najpotrzebniejszych rzeczy na obóz survivalowy:

-ciepły śpiwór,

– karimata,

– dres do spania,

– strój do kąpieli,

– 2-3 ręczniki,

– odpowiednie obuwie (klapki, sandały, wygodne buty sportowe – najlepiej dwie pary, buty do wody oraz kalosze)

– ciepły sweter

– kurtka,

– 3 pary spodni,

– 4 bluzy,

– koszulki,

– bielizna,

– przybory toaletowe,

– piżama,

– czapka od słońca,

–  krem z filtrem,

– kieszonkowe na drobne wydatki (sugerujemy ok. 70-100 zł),

– latarka z zapasem baterii,

– bidon lub butelkę na wodę.

Czy warto posłać dziecko na obóz survivalowy?

Obóz survivalowy uczy przetrwania w trudnych sytuacja. Ta wiedza z całą pewnością przyda się dzieciom również w życiu codziennym. Obóz survivalowy to świetna przygoda połączona z zabawą. Jest to sposób na aktywne, mądre, bezpieczne i przede wszystkim radosne wakacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here