Każda z pań wie, z jakimi trudnościami zmaga się czasem podczas wyboru tuszu do rzęs. A gdy już wybierze ten właściwy, szybko okazuje się on nieidealny. Tusz do rzęs nadaje nam jednak uroku i podkreśla nasze spojrzenia, warto więc wybrać taki, z którego będziemy naprawdę zadowolone. Jak więc to zrobić? Podpowiadamy poniżej!

Przeczytaj też: https://www.gmrecords.pl/najlepszy-tusz-do-rzes/

Cechy tuszu idealnego

Tusz do grubych, wydłużonych, krótkich lub rozdzielonych rzęs – między innymi takie rodzaje znajdziemy na drogeryjnych półkach. Ważne jest to, aby kosmetyki do rzęs dopasowały się do kształtu naszej twarzy. Szczoteczka powinna więc być dobrana do jej anatomii. Dlatego tak istotny jest jej kształt i struktura. Dziś można nawet zakupić szczoteczki z naturalnym włosiem. Są delikatniejsze dla rzęs i zapobiegają ich wypadaniu, a także nie podrażniają powiek i oczu. Z kolei do zagęszczania rzęs będą szczoteczki zawierające silikon. One są również bardzo higieniczne. Nie będą powodować podrażnień naszych oczu. Natomiast szczoteczki gumowe są idealne do rozdzielania grubych rzęs.

Ponadto aplikatory do szczoteczek maja również różnego rodzaju kształty. Warto je więc dopasować do rozmiaru oka, tak aby ich nie podrażniać, nie rysować i nie powodować trudności w makijażu.

W tuszu do rzęs równie ważna jak aplikator jest jego konsystencja. Tylko tusz, którego formuła nie jest zbyt gęsta, zbyt lepka i zbyt ciężka nadaje się do aplikowania na rzęsy. W przeciwnym razie nie pomoże nawet najlepszy aplikator, a robienie makijażu dostarczy mnóstwo frustracji. Dobrze jest również uważać na tusze, które szybko stają się wodniste i rozmazują się na powiekach. Idealne są więc takie o miękkiej konsystencji, które nie tylko ułatwią malowanie, ale również nie będą sklejać rzęs, nie będą się rozmazywać ani złuszczać.

Tusz do rzęs – na co jeszcze zwrócić uwagę?

Posiadaczki grubych i gęstych rzęs powinny zwrócić uwagę na aplikator tuszu. Dobrze, aby kurczył się on pod koniec szczoteczki. Idealna więc będzie szczoteczka stożkowa, która ułatwi nakładanie tuszu i sprawi, że nasze rzęsy będą wyglądać naprawdę idealnie. Z kolei do grubych i zbyt krótkich rzęs nada się tusz z polimerami. Zwiększy on objętość i długość rzęs. Warto również sprawdzić, czy nasz tusz do rzęs zawiera nylon lub jedwab. Pomogą one w utrzymaniu dobrej kondycji włosków oraz sprawią, że makijaż będzie bardzo wyraźny.

Zobacz też: https://www.majesso.pl/niedrogie-pedzle-do-makijazu-jakie-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here