Osoby, które chcą rozpocząć swoją przygodę z nurkowaniem koniecznie muszą wyposażyć się w odpowiedni zestaw do nurkowania. Już na samym kursie przydać może się porządna maska, fajka oraz płetwy. Aby wybrać odpowiednie akcesoria warto jak najszybciej zapoznać się z niniejszym artykułem.

Jaka maska do nurkowania?

Dzięki masce można widzieć pod wodą, dzięki czemu znacząco poprawia się komfort nurkowania. Na półkach sklepowych królują maski wykonane z silikonu. Jest to materiał, który bardzo dobrze układa się na twarzy. Silikonowe maski produkowane są w jednym rozmiarze, dzięki czemu nie ma ryzyka nieudanego zakupu. Warto wspomnieć jednak o tym, że producenci mogą oferować modele dla kobiet i mężczyzn.

Dobra maska nie powinna spadać z twarzy i co najważniejsze musi dobrze się zasysać. Błędem jest kupienie zbyt luźnej i zbyt ciasnej maski. Najlepiej dokonać zakupu w sklepie stacjonarnym, gdzie można przymierzyć interesujące nas modele.

Jakie płetwy wybrać?

Jak wspomniano we wstępie dobry zestaw do nurkowania powinien zawierać również płetwy. Ich zakup wbrew pozorom jest znacznie trudniejszy od wybrania maski. Dobre płetwy pozwolą osiągnąć odpowiednią szybkość pod wodą, dzięki czemu możliwe będzie bezpieczne pływanie w prądach.

Największym zainteresowaniem cieszą się płetwy kaloszowe, które wyróżniają się zakrytą piętą. Płetwy tego typu zakładane są bezpośrednio na gołe stopy. Producenci oferują również płetwy paskowe, które z kolei zakładane są na buty do nurkowania. W tym konkretnym przypadku jak łatwo się domyślić należy dokupić także buty.

Dobra fajka do nurkowania i pianka

Podstawowy zestaw do nurkowania składa się także z fajki. Jest to bardzo przydatny gadżet dla snorklowania. Dzięki fajce można także zaoszczędzić sporo powietrza w butli. Osoby, które mają mniejsze lub większe problemy z wydmuchiwaniem wody powinny postawić na modele z zaworkiem.

Na ciepłe wody przydać może się pianka długa 3 albo 5 mm. Pianka chroni nie tylko przed temperaturą, ale również przed ostrymi skałami, parzącymi koralami i jeżowcami. W bardzo zimnych wodach warto wybrać piankę 7 mm. W sprzedaży dostępne są także specjalne docieplacze, dzięki którym bez problemu zachowamy odpowiedni komfort cieplny pod wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here