Wielu z nas zdarza się choć okazjonalnie spożywać alkohol. Jak wiadomo, po spożyciu alkoholu nie wolno siadać za kierownicą samochodu. Nie zawsze jednak mamy świadomość, że pomimo tego, iż od ostatniego spożycia alkoholu minęło już wiele godzin, jego poziom w wydychanym powietrzu może być jeszcze dość wysoki. Często nawet samopoczucie nie wskazuje na to, by tak było.

Warto kupić alkomat bezustnikowy

Oczywiście można zawsze zbadać swoją trzeźwość na komisariacie Policji. Takie pomiary przeprowadzane są bezpłatnie. Dużo rozsądniej jednak kupić dobry alkomat bezustnikowy i w razie konieczności samemu się upewnić, jaki jest poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Najlepsze są Alkomaty Alcoblow. Nie są tak tanie jak inne, jednak to właśnie na alkomaty Alcoblow warto stawiać, tylko bowiem tak profesjonalne urządzenia dokładnie zmierzą poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Inne – najczęściej bardzo tanie – alkomaty często mierzą niedokładnie. Może to prowadzić do błędnego przekonania, ze jesteśmy trzeźwi. Profesjonalny pomiar – na przykład przy kontroli drogowej – może być sporym zaskoczeniem. Stwierdzenie nietrzeźwości wiązać się będzie na pewno z zabraniem prawa jazdy i wysokimi karami finansowymi.

Gdzie kupić alkomat Alcoblow?

Alkomaty – w tym profesjonalne – można czasami zauważyć w sklepach RTV/AGD. Ich wybór w takich miejscach jest jednak dość niewielki. Co więcej, sprzedawcy nie zawsze wiedza co sprzedają i mogą nam polecić alkomat, który nie jest wart uwagi. O wiele rozsądniej znaleźć sklep z alkomatami i tam dokonać zakupu. Dużym plusem takiego miejsca jest też jedno. Alkomat Alcoblow w takim sklepie będzie zauważalnie tańszy

Kalibracja alkomatu

Profesjonalne alkomaty – a do właśnie takich można zaliczyć alkomaty Alcoblow – koniecznie trzeba odpowiednio skalibrować. W sklepie z alkomatami taka usługa jest oczywiście dostępna. Kalibracja co kilka miesięcy musi być powtarzana. Nie wiąże się to z bardzo dużymi kosztami i jest koniecznością. Z czasem bowiem nawet najlepszy alkomat może zacząć błędnie wskazywać poziom alkoholu w wydychanym powietrzu. Wskazana jest kalibracja co kilka miesięcy, a przynajmniej raz w roku. Warto przestrzegać tych terminów, zlecać kalibrację alkomatu i mieć pewność, ze posiada się urządzenie, które bardzo dokładnie wskazuje poziom alkoholu w wydychanym powietrzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here