Marzą ci się jaśniejsze włosy, ale nie masz pieniędzy, by udać się do fryzjera? Nic straconego! Możesz przeprowadzić proces rozjaśniania włosów w swoim domowym zaciszu! Sprawdź, w jaki sposób to zrobić bezpiecznie i bez ryzyka niepowodzenia!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/rozjasnianie-wlosow-w-domu/

Rozjaśnianie włosów

Rozjaśnianie to zabieg, który powoduje, że włosy naturalnego koloru stają się jaśniejsze o ton lub o kilka tonów. Polega ono na tym by pozbawić włosy naturalnego pigmentu. Efekt ten można uzyskać na kilka różnych sposobów, ale wybór metody nie powinien być przypadkowy.

Powinniśmy wiedzieć, zanim się zabierzemy do pracy, jak mocno chcemy rozjaśnić włosy, a także jakiej kondycji są nasze włosy przez dokonaniem zabiegu. Chcąc zmienić ich kolor radykalnie lepiej powierzyć ten zabieg specjalistom w salonach fryzjerskich. Jednakże, jeśli chcemy włosy rozjaśnić o ton lub dwa i nasze włosy są zdrowe, możemy to śmiało zrobić za pomocą naturalnych preparatów.

Naturalne metody rozjaśniania włosów

To najmniej inwazyjne metody, które mogą być stosowane na włosach jasnych. Do nich należy choćby rozjaśnianie włosów cytryną. Należy sok z kilku cytryn rozcieńczyć z wodą w proporcjach 1:3 i wetrzeć w suche włosy, a następnie mieszankę trzymać przez kilka godzin na głowie później zmyć. Zabieg powinno się powtarzać regularnie przez kilka następnych dni.

Możesz również spróbować rozjaśniania włosów miodem – wówczas łyżkę miodu należy zmieszać z porcją odżywki do włosów, a nałożyć na umyte i podsuszone włosy, po godzinie trzeba to spłukać.

Rozjaśnianie włosów przeprowadza się również za pomocą octu winnego. Wówczas potrzebny jest nam ocet winny biały lub czerwony, sok z cytryny i buteleczka z rozpylaczem. Suche włosy należy spłukać octem winnym, a w małym garnku zagotować dwie filiżanki wody, a po zagotowaniu dodać dwie łyżki stołowe octu. Po ostygnięciu umyć włosy szamponem, a po spłukaniu przepłukać mieszanką włosy.

Przeczytaj też: https://www.majesso.pl/suche-stopy-i-pekajace-piety-jako-sobie-z-nimi-radzic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here