Gładka cera, każdy o niej marzy. Tylko co zrobić, aby nasza skóra była zupełnie gładka, bez zbędnych niedoskonałości, nierówności? Gładka cera wymaga właściwej pielęgnacji. Czasami bywa tak, że chociaż bardzo się staramy i tak powstają różnego rodzaju przebarwienia czy niedoskonałości. Wtedy musimy je spróbować zamaskować. Ale czy o to chodzi? Nie chodzi tutaj o nakładanie dużej ilości makijażu, a leczenie naszej skóry w taki sposób, aby po przebudzeniu była piękna i równa.

Gładka skóra to pewien efekt

Gładka skóra to taka, która jest odpowiednio pielęgnowana. Pamiętajmy, że kilogramy pudru tylko szkodzą naszej skórze. Idealnie gładka skóra to marzenie tak naprawdę każdej młodej dziewczyny oraz kobiety. Lecz problemy z cerą zawdzięczamy naszym hormonom. To większości przypadków jest główna przyczyną. Na naszą cerę źle wpływa palenie papierosów, picie alkoholu oraz ostre przyprawy. Dlatego właśnie w większości przypadków niezbędna jest wizyta o odpowiedniego specjalisty.

Jak uzyskać zupełnie gładką cerę? Dzięki pewnym sposobom, nasza twarz będzie świeża, nawilżona i piękna. Należy nakładać regularny peeling, preparaty na niedoskonałości, stosować suplementy diety oraz chodzić regularnie do kosmetyczki. Pomocna będzie również właściwa dieta oraz droższe w formie domowej maseczki. Gładka skóra, to taka która nie posiada trądziku. Co zrobić aby tak było? Jak sobie radzić z trądzikiem? Po pierwsze zdrowo się odżywiać, wykluczyć ze swojej diety cukier i wszelkie słodkie rzeczy. Trądzik możemy zamaskować makijażem. Lecz to tylko tuszowanie problemu. A przecież to nie o to tutaj chodzi. Wszelkie przebarwienia, wypryski możemy zatuszować lekkim podkładem, naturalnym, takim który przede wszystkim nie zatyka porów.

Wiele osób boryka się z zaskórnikami. Powstają one na skutek nieprawidłowego, bądż braku złuszczania. W tym celu przyda się peelling, który będzie miał na celu złuszczenie czarnych kropek, pojawiających się zwłaszcza na nosie. Dlaczego pojawiają się zatkane pory? Należy pamiętać, że bardzo duże znaczenie ma wpływ stresu, mała ilość snu czy niewłaściwa pielęgnacja. Bardzo duża część osób po prostu nie troszczy się o rozwiązanie tego przykrego problemu. A przecież rozwiązań jest naprawdę wiele. Mówimy tutaj o pielęgnacji, która ma na celu właściwe oczyszczenie skóry twarzy. W żadnej sytuacji nie należy chodzić spać w makijażu. Przez noc mogą się pojawiać jeszcze większe zanieczyszczenia, co może skutkować jeszcze większym trądzikiem. Gładka skóra twarzy to nie taki łatwy temat. Mają z nią problem nie tylko młode dziewczyny.

Jakie są więc sprawdzone sposoby? Szare mydło numerem jeden. Dodatkowo kremy, które zawierają cynk. Pomimo, że mogą lekko wysuszać twarz mają za zadanie zadbać o usunięcie widocznych krostek. Inna grupa osób ma problem na przykład z przebarwieniami twarzy. Na ten problem będzie idealna terapia laserem. Oczywiście możemy stosować różnego rodzaju maści, kremy czy serum. Lecz terapia laserem, stosowana kilka razy daje nam pewność, że z czasem to zniknie. Gładka skóra to wypoczęta cera. Idealnym rozwiązaniem będą też wszelkie zabiegi upiększające. Na przykład podanie odpowiedniej ilości kwasów owocowych.

Nawilżanie, upiększanie cery, usuwanie niechcianych niedoskonałości to zadanie dla kosmetyczki. Lecz w domu również możemy sobie w pewnym stopniu pozwolić na spa. Wystarczą sprawdzone przepisy na maseczki, peellingi czy naturalne serum. Pamiętajmy, że lekarzem od skóry jest dermatolog, który również może nam doradzić jak w sposób sprawdzony uzyskać gładką cerę. Warto także wybrać się do dietetyka, w celu ustalenia diety na gładką skórę. Bardzo ważnym czynnikiem jest również właściwe nawodnienie skóry. Dlaczego? Brak dostarczonych płynów odpowiada za brak gładkiej cery. Aktywność fizyczna, uprawianie takich sportów jak pływanie, bieganie, czy ćwiczenia na siłowni. To wszystko ma duży wpływ na naszą gładką cerę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here