Tryb życia, właściwa dieta i higiena mają oczywiście ogromny wpływ na kondycję całego organizmu, w tym między innymi włosów. Z tego względu, gdy zaczynają pojawiać się problemy z nadmiernym wypadaniem włosów, warto zwrócić uwagę na swoje codzienne przyzwyczajenia. Jednak w przypadku nasilonych objawów, prowadzących do łysienia czy dużych zakoli najlepiej skorzystać z pomocy lekarza.

Leczenie nadmiernego wypadania włosów

Praktycznie każda klinika włosów posiada w swojej ofercie propozycje leczenia, które sprawdzają się w większości przypadków. Wizyta u lekarza specjalisty opiera się przede wszystkim na przeprowadzeniu wywiadu z pacjentem, a następnie wykonaniu szczegółowego badania włosów, a także skóry głowy.

Dopiero po szczegółowym zapoznaniu się z problemem, trycholog jest w stanie zaproponować najkorzystniejsze leczenie. Jeżeli wypadanie włosów nie jest bardzo intensywne, mogą zostać zastosowane miejscowe preparaty, natomiast w wielu przypadkach konieczne jest wykonanie specjalistycznych zabiegów. Do najczęściej wykonywanych należy z całą pewnością przeszczep włosów.

Przeszczep włosów Katowice

Praktycznie każda Klinika włosów posiada możliwość wykonania zabiegu przeszczepu włosów. Decydując się na taki zabieg warto skorzystać z najlepszych specjalistów, aby efekty były zadawalające.

Przeszczep włosów Katowice jest częstym wyborem wśród osób decydujących się na zabieg. Dostępność wielu bardzo dobrych specjalistów w mieście przyciąga często osoby mieszkające w odległych częściach Polski.

Klinika przeszczepu włosów – jak wybrać odpowiednią?

Przy wyborze kliniki przeszczepu włosów najlepiej jest kierować się doświadczeniem pracujących tam specjalistów, a także dostępnością nowoczesnego sprzętu. Co prawda sam zabieg nie niesie ze sobą wysokiego ryzyka powikłań, natomiast warto zgłosić się do sprawdzonego specjalisty, aby mieć pewność, że wszystko przebiegnie zgodnie z planem.

Nowoczesne metody stosowane w klinikach przeszczepu włosów sprawiają, że ten zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie pozostawia nieestetycznych blizn. Wyraźne efekty zagęszczenia włosów widać po około 6 miesiącach, natomiast ostateczny efekt osiągany jest zazwyczaj po roku od wykonania transplantacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here