Wiek 60 lat to dla wielu kobiet czas wyciszenia, zakończenia kariery zawodowej, skupienia na sobie i swoich najbliższych. I właśnie ten czas zbiega się z najintensywniejszym okresem starzenia. Absolutnie nie należy wówczas tracić wigoru i na zawsze żegnać się z młodym, atrakcyjnym wyglądem – wystarczy tylko znaleźć bardzo dobry krem na zmarszczki i zacząć regularnie go stosować, a efekty po pewnym czasie będą mówiły same za siebie!

Czym charakteryzuje się dojrzała skóra?

Po sześćdziesiątce kobiety mają już dużo mniej kolagenu i elastyny w swoich tkankach skóry, dlatego staje się ona coraz mniej elastyczna i bardziej podatna na powstawanie zmarszczek. Taka skóra staje się bardziej wiotka – dotykając ją, czuje się, że jest bardziej miękka niż jędrna i napięta. Również wizualnie traci ona na jakości – staje się poszarzała, owal twarzy zmienia się i tym samym twarz nabiera nieco innych, mniej atrakcyjnych rysów. Wiele kobiet w tym czasie obawia się, że i tak nie będą już atrakcyjne dla mężczyzn, więc zaniedbują wszelkie aspekty dbania o urodę. To duży błąd, ponieważ współczesne laboratoria kosmetyczne są w stanie wytwarzać kosmetyki, o jakich współczesnym 60-latkom w czasach ich młodości się nawet nie śniło!

Bardzo dobry krem na zmarszczki – czym się charakteryzuje?

Wybierając bardzo dobry krem na zmarszczki, warto sięgnąć po ten z najwyższej półki, ponieważ wtedy wiadomo, że nad jego produkcją spędzono dużo czasu i jego skład będzie najbardziej odpowiadał potrzebom cery dojrzałej. Ważne jest, aby wiedzieć, że istnieją zarówno kremy przeciwdziałające zmarszczkom – dedykowane dla cery, w której dopiero pojawiają się pierwsze zmiany – jak i kremy, które je likwidują! Ich działanie polega na zagęszczeniu skóry i jej maksymalnym ujędrnieniu, tak aby fizyczne bruzdy mogły zostać wypełnione. To powoduje, że zmarszczki wygładzają się, a im bardziej są płytkie, tym mniej widoczne! Jeszcze kilkanaście lat temu trudno było pomyśleć o tak dobrych kremach dla kobiet dojrzałych, a dziś stały się one faktem – warto więc ten fakt rozpowszechniać wśród starszych bliskich!

Czy można pięknie wyglądać po sześćdziesiątce?

Oczywiste jest, że wiek i zmiany metaboliczne robią swoje, i żadna 60-latka, nawet stosując bardzo dobry krem na zmarszczki, nie będzie wyglądała, jakby miała 20 lat z nieskazitelną gładką buzią. Dla dojrzałych kobiet bardzo ważne jest jednak to, aby dobrej jakości kosmetyki, sposób wykonywania makijażu, fryzura czy strój odejmowały im chociaż tych kilka lat! Bardzo pozytywnie wpływa to nie tylko na ich wygląd, ale przede wszystkim na samopoczucie. Kobieta, która w wieku 60 lat czuje się atrakcyjnie i młodo, będzie w rzeczywistości tryskała energią i witalnością, co z pewnością przełoży się na jej codzienny tryb życia na emeryturze – będzie uczęszczała na spotkania z przyjaciółkami, uprawiała sporty, medytowała, korzystała z uroków jesieni życia, i tym samym nie popadnie w marazm! Zdecydowanie warto więc podsunąć swojej mamie czy babci krem na zmarszczki i patrzeć, jak razem ze zmarszczkami ubywa jej lat, a przybywa uśmiechu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here