Odpowiedz na to pytanie nie jest prosta. Ubiór będzie różnił się w zależności od rodzaju pracy oraz firmy, w której staramy się o pracę. Dobrze jest ubrać się tak, żeby zrobić najlepsze wrażenie. Wybrany strój zależy jednak od tego, czy prowadzimy rozmowę kwalifikacyjną w firmie z formalnym dress code’em czy w start-upie, w którym staramy się o nieformalne wakacyjne stanowisko w młodzieżowym zespole. 

Przeczytaj też: http://ventureday.pl/jak-sie-ubrac-na-rozmowe-kwalifikacyjna/ 

Strój na rozmowę biznesową 

Rozmowa kwalifikacyjna ogólnie uznawana jest za spotkanie oficjalne/biznesowe. W przypadku mężczyzn może oznaczać marynarkę i spodnie z koszulą oraz krawatem lub sweter z pulowerem zapinanym na guziki. W przypadku kobiet będzie to odpowiednia bluzka i spodnie/spódnica lub elegancka sukienka w stylu biznesowym. Bardzo ważną kwestią jest również kolor stroju. Powinno się unikać znoszenia zbyt jaskrawego lub krzykliwego koloru, który rozprasza uwagę podczas rozmowy. Najlepiej będzie postawić na klasyczną czerń, która zawsze się sprawdza. Bez względu na stanowisko, powinieneś udać się na rozmowę kwalifikacyjną wyglądając dobrze i schludnie. Zadbaj on to, aby strój był testy i wyprasowane. Jeżeli był w twojej szafie przez długi czas, powinieneś pamiętać o jego odświeżeniu. 

Buty na rozmowę kwalifikacyjną 

Niezależnie od tego czy rozmowa odbywa się latem czy zimą, na rozmowę kwalifikacyjną najlepiej założyć buty, które zasłaniają palce i piętą. Obcas buta nie powinien przekraczać 7 cm. Najlepiej wybrać płaskie i wygodne buty. Niepożądane jest jednak obuwie sportowe. Zamiast tego lepiej wybrać lordsy, oksfordy czy mokasyny. Buty muszą być przede wszystkim czyste. 

Fryzura na rozmowę kwalifikacyjną 

Istnieje wiele sposobów na układanie włosów na rozmowę kwalifikacyjną. Niektóre opcje są modne, a inne bardziej tradycyjne. Twoja fryzura nie powinna rozpraszać pracodawcy. Twoje włosy powinny być profesjonalnie ułożone i wyglądać schludnie, a także dobry prezentować się z całym strojem. Lepiej jest wybrać klasyczne upięcie długich włosów, niż pokręcić je i zrobić na swojej głowie burze nieogarniętych loków. Włosy powinny być oczywiście umyte i wyglądać świeżo. 

Zobacz też: https://www.majesso.pl/list-motywacyjny-jak-napisac/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here