Wybór kariery zawodowej nigdy nie jest łatwy. Kiedy jednak zdecydujemy się na branże, która nas interesuje, o wiele łatwiej jest nam ukierunkować się i podjąć działania, które pozwalają nam na pracę w tym zawodzie. Bardzo popularna w ostatnim czasie stała się branża IT. Jak wygląda praca informatyka? Co należy do obowiązków osoby na takim stanowisku? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://www.fachowcy.pl/blog/praca-informatyka-jak-wyglada-wymagania-i-obowiazki/ 

Dla kogo zawód informatyka będzie najlepszy? 

Praca informatyka to branża przede wszystkim dla osób kreatywnych, cierpliwych oraz posiadających zdolność analitycznego myślenia. Ważna jest też chęć do stałego rozwoju i nauki nowych rzeczy. Nauczyliśmy się w szkole lub na studiach może okazać się niewystarczające, ponieważ informatyzacji cyfryzacja do dziedziny, które rozwijają się w ogromnym tempie, przed co musimy stale uzupełniać zasoby naszej wiedzy. 

Brak wykształcenia wyższego nie oznacza, że nie dostaniemy pracy jako informatyk kotka branża i to przede wszystkim doświadczenie, a nie wykształcenie. Dzięki szerokiej bazy wiedzy i umiejętności, każdy kto Posiada w sobie dozę samozaparcia i chęci do nauki, będzie w stanie rozwinąć się w branży informatycznej. 

Jak wygląda zakres obowiązków informatyka? 

Obowiązki informatyka różnią się w zależności od charakteru zatrudnienia. W branży mamy do czynienia z wieloma specjalizacjami, ponieważ możemy zostać między innymi programistą, deweloperem, projektantem gier komputerowych, czy też zajmować się grafiką lub sprawami czysto technicznymi, czyli naprawą sprzętu. 

O charakterze stanowiska, na który się staramy dowiemy się sporo z samego ogłoszenia o pracę. W profilu zatrudnia więcej, niż jednego informatyka, co wiąże się z tym, że zakres obowiązków będzie wyznaczony oddzielnie dla każdej osoby. Zadanie jednej osoby może być na przykład wykonanie grafiki, a innej zaprojektowanie strony internetowej. 

Jakie są wady i zalety pracy jako informatyk? 

Do wad wynikających z pracy informatyka zalicza się ciągłe przebywanie przed ekranem komputera. W przyszłości może wpływać to niekorzystnie na nasze wzrok. Siedzący charakter pracy również nie sprzyja naszemu kręgosłupowi, ponieważ po kilku miesiącach ratach można zdobyć koniecznością odwiedzenia specjalisty. Do zdecydowanych plusów pracy informatyka należy zaliczyć z pewnością zarobki. Możliwość pracy zdalnej również może okazać się dla niektórych osób dużym plusem, jednak wymaga ona dużej samodyscypliny i umiejętności organizacji swojego czasu. 

Zobacz też: https://www.majesso.pl/psycholog-jak-nim-zostac/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here