Przekazywanie 1% podatku na stałe weszło do kanonu zadań do wykonania w pierwszej części roku. To właśnie wtedy każdy pracujący obywatel musi wypełnić zeznanie podatkowe. Przy jego uzupełnianiu ma możliwość wskazać kogo chciały wesprzeć. Jak dokładnie to wygląda?

Jak przekazać 1% podatku – założenie

Już na samym początku należy zaznaczyć, że przekazanie 1% podatku na rzecz wskazanej organizacji czy też osoby potrzebującej nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami czy formalnościami. Trzeba o tym mówić, ponieważ do tej pory są jeszcze osoby, które obawiają się jakiś komplikacji po uzupełnieniu pól o przekazaniu części podatku. Tak więc to sam podatnik decyduje o tym do kogo powędrują jego pieniążki. Wystarczy, ze odpowiednio uzupełni swoje zeznanie podatkowe. Czy musi robić coś więcej? Nie. Kwotę 1% podatku w jego imieniu przekaże Naczelnik Urzędu Skarbowego. Dokona tego w terminie od maja do lipca roku następującego po roku podatkowym.

Jak przekazać 1% podatku – organizacja

Wiemy już, że oddanie 1% podatku nic nas nie kosztuje i nie musimy robić nic więcej poza wskazaniem konkretnej organizacji, której chcemy przekazać pieniądze. Pojawia się jednak pytanie: Komu przekazać ten 1% i czy na pewno zostanie on dobrze wykorzystany? To oczywiste, że chcemy mieć pewność, że nasz datek nie zostanie zmarnotrawiony. Właśnie dlatego warto wybierać organizacje z udokumentowaną działalnością charytatywną jak np. https://rehabilitacjaopole.pl/1-podatku-calosc/. Takie miejsca posiadają również swoje objaśnienia co do przekazania 1% podatku, a także oferują programy pozwalające na szybkie rozliczenie pita. Oferując im swoją część podatku można być pewnym, że zostanie od dobrze wykorzystany, gdyż na stronie internetowej widać, że ta organizacja naprawdę działa i niesie realną pomoc potrzebującym. Swoją część podatku można również przekazać osobie potrzebującej z otoczenia. Być może jakiś znajomy ma chore dziecko, które wymaga rehabilitacji? Wystarczy wówczas zapytać czy istnieje możliwość przekazania im pieniążków. Jeśli tak, to ich dane należy wpisać w odpowiednie pola.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here