Aby usprawnić czynności wykonywane przez manikiurzystki, warto podjąć odpowiednie kroki, gdyż pozwoli to prawidłowo zarządzać gabinetem manicure. Dobry salon manicure powinien umiejętnie zarządzać swoim czasem. Ma na to wpływ wiele współgrających ze sobą zależności, które tylko w przypadku, kiedy będą zoptymalizowane, wpłyną pozytywnie na całokształt pracy i ostateczne efekty salonu. Należy sprecyzować, jakie czynności wpływają na pracę gabinetu i sprawnie je ulepszyć, wyeliminować czasy oczekiwania i zastąpić je czynnościami możliwymi do wykonania w tym czasie, a zwiększy się produktywność manikiurzystek oraz wzrost jakości wykonywanych przez nie usług. Jak tego dokonać?

Zarządzanie kadrą pracowniczą

Praca manikiurzystek jest wymagająca zarówno pod kątem precyzji, dokładności, jak i czasu. Można czas pracy zoptymalizować, o czym mówi inny poradnik: http://www.wersen.com.pl/jak-zarzadzac-czasem-w-salonie-kosmetycznym/. Jednakże czas to nie wszystko, aby manikiurzystki pracowały wydajnie, bez stresu, który nikomu nie służy, powinny mieć zapewnione wszystko, co jest im niezbędne do pracy.

To, co powinny mieć zapewnione to:

  • wydzielony obszar do pracy, czyli niekrępujące ruchy stanowisko pracy,
  • dostęp do przyrządów, narzędzi i akcesoriów kosmetycznych oraz preparatów,
  • możliwość pracy w spokojnej atmosferze,
  • łatwy kontakt z klientką,
  • sprawną komunikację z kadrą zarządzającą i pomiędzy pracownikami,
  • stałe zaopatrzenie i zapobieganie wystąpieniu ewentualnych braków w kosmetykach czy akcesoriach.

Jak to wygląda w praktyce?

Istnieje uniwersalna metoda, dzięki której wszystkie opisane wyżej zależności można spełnić w zupełności, a jest nią program, o którym można się dowiedzieć ze strony https://www.versum.pl/terminarz-dla-manicurzystki/. Terminarz dla manicurzystki to bardzo ciekawy program, który jest niezastąpioną pomocą w tej branży. Dzięki niemu można zoptymalizować wiele spraw tak ważnych dla pracy gabinetu kosmetycznego, a także uczynić bardziej płynną komunikację pomiędzy gabinetem a klientkami.

Dzięki terminarzowi bardzo łatwe staje się umawianie klientek na zabiegi manicure lub pedicure i wprowadzanie zmian w terminarzu. Oprócz tego klientki mają swobodę w wybieraniu dla siebie dogodnego terminu wykonania usługi oraz rezerwowania terminu na odległość za pośrednictwem sieci internet. To nie wszystkie możliwości programu. Jest on w stanie doskonale zarządzać całym gabinetem manicure. Za jego pośrednictwem możliwe jest sterowanie wszystkimi działaniami manikiurzystek, ułatwianie im pracy, wypełnianie czasu oczekiwania pomiędzy zabiegami, a także podejmowanie odpowiednich kroków w razie losowych zdarzeń.

Tak więc terminarz pomaga w sposób optymalny zarządzać gabinetem manicure i pracą manikiurzystek. Dzięki takiej optymalizacji pracy i czasu jej trwania, możliwe staje się zwiększenie ilości wykonywanych zabiegów, co przekłada się na zwiększenie ilości klientek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here