Decyzja o kredycie https://habzafinanse.com.pl/ jest zawsze decyzją poważną, zwłaszcza w przypadku kredytów długoterminowych. W końcu decydujemy się zobowiązać, że przez kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat co miesiąc będziemy w stanie spłacać ustaloną ratę, a przecież nie możemy być tego całkowicie pewni. Wobec tego każdorazowo kredyt warto dokładnie rozważyć. Cała procedura może być jednak zawiła i niezrozumiała dla laika, a wybór odpowiedniego banku przy obecnej mnogości wyboru – czarną magię. Dlatego też coraz więcej osób decyduje się na zasięgnięcie porady niezależnego doradcy kredytowego.

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Niezależny doradca kredytowy nie jest związany z żadnym bankiem. Pracuje samodzielnie, aby pomóc klientom dobrać najbardziej dla nich odpowiednią ofertę i wyjaśnić wszelkie nieścisłości. Prawnie zakazane jest, aby taka osoba przyjmowała wynagrodzenie od jakiegokolwiek banku. Jest to pośrednik, którego koszt działania pokrywa kredytobiorca. Nie może to również być człowiek z przypadku. Każdy doradca kredytowy musi uzyskać zezwolenie na prowadzenie działalności od Komisji Nadzoru Finansowego i być wpisanym do rejestru doradców kredytowych. Ma to zapewnić wysoki standard usług świadczonych przez przedstawicieli tego zawodu. Należy uważać, aby nie pomylić doradcy z pośrednikiem kredytowym. Każdy doradca ma uprawnienia pośrednika, ale odwrotnie – niekoniecznie. Jest to o tyle istotne, że pośrednik niebędący doradcą ma prawo współpracować z bankami i otrzymywać od nich prowizję, jest więc mniej obiektywny.

Czy doradca kredytowy jest potrzebny?

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby potencjalny kredytobiorca sam wyszukał i porównał oferty różnych banków. Jest to jednak czasochłonne, a laik może nie wiedzieć na co zwrócić uwagę ani na co uważać. Dzięki bogactwu wiedzy i doświadczenia doradca kredytowy powinien być w stanie znaleźć klientowi najlepszą możliwą opcję. Może to zrobić dużą różnicę zwłaszcza w przypadku długoterminowych kredytów hipotecznych. Jest szansa, że wynagrodzenie, które będzie trzeba zapłacić doradcy, będzie znacznie mniejsze niż kwota oszczędzona na kredycie dzięki jego pomocy. Poza tym doradca może pomóc przy kwestiach takich jak sporządzenie umowy przedwstępnej czy zgromadzenie dokumentów potrzebnych do złożenia wniosku do wybranego banku. Przede wszystkim zapewnia klientom komfort psychiczny, ponieważ nie muszą się obawiać, że przepłacą albo podpiszą niekorzystną umowę kredytową.

Szereg udogodnień, jakie niesie za sobą skorzystanie z usług doradcy kredytowego sprawia, że zwłaszcza w przypadku kredytów długoterminowych i kosztownych jest to działanie jak najbardziej zalecane. Pozwala to uniknąć potencjalnych problemów, które mogą powstać przy samodzielnym nawigowaniu skomplikowanego systemu kredytowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here