Podpaski poporodowe, inaczej nazywane podkładami, swoim wyglądem przypominają zwykłe podpaski higieniczne. Są przeznaczone dla kobiet, które znajdują się w okresie połogu. Jest to jeden, z niezbędnych elementów wyprawki szpitalnej dla przyszłej mamy. W początkowym okresie po porodzie z pochwy wydziela się dość duża ilośc wydzieliny. Dzieje się tak, ponieważ macica oczyszcza i obkurcza się jednocześnie. Aby mama czuła się komfortowa, powinna stosować odpowiednie podpaski poporodowe w tym okresie.

Czym się charakteryzują podpaski poporodowe?

Podpaski poporodowe różnią się od klasycznych podpasek rozmiarem. Są zdecydowanie większe. W sklepach najlepiej ich szukać pod nazwą podkłady poporodowe. Ich kształt został specjalnie stworzony z myślą o kobietach w połogu. Zapewniają im komfort i odpowiednią higienę. Wiele rodzajów podpasek poporodowych posiada samoprzylepny pasek, co ułatwia przymocowanie podkładu do majtek.

Na rynku dostępna jest cała masa różnych podpasek poporodowych. Czym się różnią od siebie?Przede wszystkim kształtem, materiału, z którego są wykonane oraz komfortem noszenia. Dopasowane są idealnie do połogu, dzięki czemu nie przywierają do ciała i nie powodują podrażnień.

Podpaski poporodowe dla kobiet

Jakie podpaski poporodowe wybrać? 

Przez kilka dni po porodzie, kobieta dość intensywnie krwawi. Nie ma wtedy siły, jest osłabiona. Zmienianie podpaski co godzinę odpada, w takiej sytuacji. Dlatego bardzo ważne jest, żeby wybrać popaski poporodowe wyróżniające się chłonnością. Żeby wymiana była możliwa co 2-3 godziny. Jest to istotne, ponieważ utrzymywanie jednej podpaski przez wiele godzin, może doprowadzić do infekcji dróg rodnych.Tampony w takim przypadku są zakazane. 

Kompletując wyprawkę szpitalną, podpaski poporodowe są obowiązkową pozycją. Przez pierwsze dni po porodzie są nieocenione. Idealnie chłoną, są miękkie i przyjemne dla skóry. Zapewniają kobiecie należytą higienę i ochronę. Gdy intensywne krwawienie ustąpi, można wymienić podpaski poporodowe na zwykłe. 

Przeczytaj też: https://www.majesso.pl/pasy-poporodowe-czy-sa-niezbedne-po-ciazy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here